CultureBox

Sylwester ze sztuką

Sylwester ze sztuką

Sylwester ze sztuką

28.11.2017 r.

31 grudnia 2017 r. po raz pierwszy w historii Centrum Kultury w Gdyni zaprasza na teatralne powitanie nowego roku. 

W Gdyńskim Centrum Filmowym odbędą się dwa pokazy jednego z największych teatralnych hitów sezonu. Zacznijmy jeszcze raz w gwiazdorskiej obsadzie. Jednym słowem znakomita zabawa, ogrom śmiechu i lampka szampana na zakończenie spektaklu. Zapraszamy! Żegnamy 2017 rok z Aldoną Jankowską i Tomaszem Saprykiem! 

Podobno w życiu najważniejsze są wiara, nadzieja, miłość i... uśmiech. Wszystko to odnajdziecie w spektaklu Zacznijmy jeszcze raz. Komedii specjalnie napisanej przez Olę Wolf (autorkę tekstów do telewizyjnego kabaretu Rozmowy w Tłoku z programu Szymon Majewski Show) dla dwojga aktorów - Tomasza Sapryka i Aldony Jankowskiej. Oboje doskonale czują się w komedii, uprawiają stand-up, parodię, improwizują i kochają kabaret. Ten spektakl stwarza im doskonałą okazję do żonglerki tymi wszystkimi formami. 

Zacznijmy jeszcze raz nie jest kolejną kopią amerykańskiego sukcesu z Broadwayu. Ola Wolf z maestrią napisała sztukę o nas… bardzo bliską polskiemu widzowi, ciepłą i cholernie mądrą. Pewnie o tym, że zawsze (chociaż wstyd, cierpi nasze ego i nie wiadomo od czego zacząć) warto podjąć walkę o kogoś kto nas kocha... z wzajemnością. 

Ona – terapeutka uzdrawiająca związki małżeńskie. On - pacjent rujnujący związek małżeński. Ona – opanowana, kompetentna i przewidywalna. On - nieopanowany, niekompetentny i nieprzewidywalny. Wszystko jasne. Czyżby? Przyjdzie im rozegrać pojedynek do ostatniej komediowej kropli krwi. Wiele masek (ich czy waszych?) przyjdzie im zerwać, wiele grzechów (ich czy waszych?) przyjdzie im zdemaskować, wiele błędów... przyjdzie im naprawić.
Pamiętajcie - to poker mistrzów aktorstwa, nie wiadomo kto i co ma w kartach… i to jest piękne w tym spektaklu, i to jest piękne w życiu… dopóki trwa walka, dopóki nam zależy. Zagrają dla Was o najwyższą stawkę – MIŁOŚĆ. 

Premiera spektaklu odbyła się 14 lipca 2017

Sylwestrowe pokazy gramy:
31.12.2017 o godz. 18:00
31.12.2017 o godz. 20:30 

Gdyńskie Centrum Filmowe, sala Warszawa
Plac Grunwaldzki 2
Bilety w cenie 80 zł do nabycia w CultureBoxie przy ul. Świętojańskiej 30 w Gdyni oraz w kasie Centrum Kultury przy ul. Łowickiej 51 w Gdyni. 

28-11-2017 

Gdynia InfoBox
OBSERWATORIUM ZMIAN
ul. Świętojańska 30
81-372 Gdynia   

Godziny otwarcia:
PN-PT 10.00-19.00
SOB 11.00-18.00
ND 11.00-16.00