1041 (641) 2012-03-02 - 2012-03-08

Gdyńskie firmy na targach innowacji CeBIT

Pięć firm z Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni weźmie udział w targach innowacji technologicznych CeBIT, które w dniach 6 - 10 marca 2012 r. odbędą się w Hanowerze. Firmy z gdyńskiego PPNT pojawią się na targach po raz szósty. Wśród nich znajdą się laureaci konkursu „Gdyński Biznesplan" - IVONA Software wraz ze znanym syntezatorem mowy IVONA, który mówi już w 16 językach, a także firma ARound. Podczas targów zaprezentuje NeurON - aplikację pozwalającą na sterowanie urządzeniami elektronicznymi przy pomocy myśli (fal mózgowych) oraz gestów twarzy (np. uśmiechu) i emocji.
Podczas CeBIT zaprezentuje się także firma Bilander Group, która pokaże innowacyjną platformę Binocle Performance Monitor, integrującą analizę danych z metodami planistycznymi. Grupa Wsparcia Projektów Innowacyjnych pochwali się zaawansowanymi aplikacjami w zakresie metod wideo komunikacji. Master Telecom pokaże Visual Contact Center Studio, które oprócz funkcji centrali telefonicznej również monitoruje, raportuje i optymalizuje jakość, skuteczność oraz wydajność i koszty prowadzonej komunikacji.
Więcej informacji o firmach z Pomorskiego Parku Naukowo - Technologicznego i ich projektach można znaleźć na stronie internetowej: www.ppnt.pl.

ikona