1140 (740) 2014-03-28 - 2014-04-03

Mateusz Arndt Mistrzem Polski

W ostatnim czasie odbyły się najważniejsze pływackie imprezy w kraju. Mistrzostwa Polski juniorów 14, 15, 16 oraz 17-18-letnich odbyły się na pięknych obiektach w Olsztynie, Gliwicach, Gorzowie Wlkp. oraz w Opolu.
We wszystkich z nich z sukcesami uczestniczyli pływacy sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia, godnie reprezentując Gdynię.
Największy sukces odniósł Mateusz Arndt, który okazał się najlepszym zawodnikiem w kraju w kategorii juniorów 16- letnich. Podopieczny trenera Przemysława Czoków wywalczył tytuły Mistrza Polski na dystansach 200, 400, 1500 m stylem dowolnym. Wynik jaki uzyskał na tym najdłuższym dystansie jest rekordem województwa pomorskiego juniorów 16, 17 i 18 letnich oraz najwartościowszym rezultatem w tym roku w swojej kategorii wiekowej. Do złotych medali Mateusz dorzucił srebrne krążki na dystansach 100 i 200 m stylem motylkowym poprawiając rekordy województwa pomorskiego.

Wśród juniorów 17 i 18-letnich blisko podium znalazł się Bartosz Ogórek, który zajął 5. miejsce na dystansach 50 i 100 m stylem dowolnym. Na dystansie 50 m poprawił on rekord województwa pomorskiego juniorów 17 i 18-letnich. W finałowych wyścigach pływali Krzysztof Pietrzak, który był 6. na 200 m stylem grzbietowym oraz Mateusz Konopka, który zajął 9. miejsce na dystansie 100 i 200 m stylem motylkowym. Warto jednak podkreślić, że nasi zawodnicy rywalizowali ze starszymi od siebie rywalami.
Wśród juniorów 14-letnich, 7. miejsce na dystansie 50 m stylem motylkowym wywalczył Kasper Serzysko. Pozostali pływacy poprawiali znacznie rekordy życiowe.

W zawodach mistrzowskich łącznie wzięło udział ok. 1700 zawodników z ponad 150 klubów.
Serdecznie gratulujemy uzyskanych wyników oraz życzymy kolejnych sukcesów.
Zawodnicy sekcji pływackiej KS Delfin Gdynia trenują przy Gimnazjum nr 3 w Chyloni. Szkolenie sportowe jest współfinansowane przez miasto Gdynia.