1141 (741) 2014-04-04 - 2014-04-10

Wystawy

Muzeum Miasta Gdyni, ul. Zawiszy Czarnego 1, zaprasza:
- na wystawę zatytułowaną „Gizela Pierzyńska-Bossak". Wystawa otwiera cykl, podczas którego w muzeum prezentowany będzie dorobek gdyńskich artystek. Pierwsza z nich - Gizela Pierzyńska-Bossak uprawiała malarstwo sztalugowe i tkaninę artystyczną, projektowała wnętrza dla Gdyńskich Zakładów Gastronomicznych;
- do oglądania wystawy „Leon Barszczewski XIX wieczny fotograf i podróżnik". Leon Barszczewski zorganizował i uczestniczył w ponad dwudziestu wyprawach, nierzadko docierając do miejsc wcześniej nieznanych Europejczykom, które utrwalił na kliszach fotograficznych.
Wystawę można oglądać do końca maja.
Wystawy zmienne i stałe można oglądać codziennie poza poniedziałkiem w godzinach od 10.00 do 17.00. Wstęp: od wtorku do czwartku, w soboty i niedziele bilety w cenie: normalny 7 zł i ulgowy 4 zł, w piątek wstęp wolny.
Więcej informacji na stronie internetowej: http://www.muzeumgdynia.pl/.
***
W Galerii Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) prezentowana jest wystawa prac (malarstwo, ceramika) Izabeli Fołty „Dusza rozradowana". Gdynianka, z zawodu jest lekarzem, a także absolwentką Wydziału Edukacji Artystycznej ASP w Gdańsku. Uprawia malarstwo olejne o różnej tematyce, najczęściej przedstawiające naturę - pejzaże, kwiaty, łąki, zwierzęta. Oprócz malarstwa tworzy prace ceramiczne - małe rzeźby oraz ceramikę użytkową w formie „witrażowych obrazów" pokrywających ściany. Wystawa potrwa do 16 kwietnia 2014 r. Ekspozycję można zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 - 19.30.
***
Gdyński Oddział Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskiego i Miejska Biblioteka Publiczna zapraszają do obejrzenia wystawy haftu kaszubskiego Danuty Niechwiadowicz i rzeźbiarstwa ludowego Edwarda Jastrzębskiego. Ekspozycję można oglądać w Ośrodku Kultury Kaszubsko - Pomorskiej (Filia nr 15 MBP) przy al. Marszałka Piłsudskiego 18 w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki w godz. 11.30 - 19.00 do końca kwietnia 2014 roku.
***
Galeria Debiut (ul. Orłowska 8) zaprasza na wystawę Exlibrisów znakomitego miedziorytnika o międzynarodowej sławie Wojciecha Jakubowskiego. Mistrz jest autorem ponad 1000 Exlibrisów, z których część prezentowana będzie w galerii. Jest również twórcą obecnie jednej z najstarszych imprez tego typu w Polsce niezwykle prestiżowego Międzynarodowego Biennale Ekslibrisu Współczesnego w Malborku. Galeria czynna we wtorki od godz. 9.00 do 15.00, od środy do piątku od 9.00 do 16.00, w soboty i niedziele w godz. 11.00 - 16.00.
***
Mała Galeria Klubu Marynarki Wojennej „Riwiera" w Gdyni przy ulicy Zawiszy Czarnego 1 zaprasza na wystawę fotograficzną Ewy Koseckiej - Judin „Kolorowy świat w zbliżeniach. Płazy, gady, owady i pajęczaki". Wystawę można oglądać do 22 kwietnia 2014 r. Ewa Kosecka - Judin jest gdańszczanką. Zajmuje się fotografią przyrodniczą. Chętnie fotografuje pejzaże Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz Borów Tucholskich.
Członkini Gdańskiego Towarzystwa Fotograficznego. Publikuje zdjęcia w czasopismach: Foto-Kurier (nagrodzone, wyróżnione w internetowych konkursach na zdjęcie miesiąca), National Geographic Polska oraz Digital Foto.
***
Galeria Tygodniowa przy Klubie Osiedlowym Gdyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, ul. Rozewska 1, zaprasza na wystawę malarstwa Mirosława Śledzia. Wystawa zatytułowana „Kolizm kwadratu" jest przeglądem różnych okresów twórczości malarskiej artysty - od wczesnych autoportretów symbolicznych, postaci kobiet, przez martwe natury, pejzaż, po najnowsze prace w stylu tzw. cyferkowym. Wystawa czynna do 6 kwietnia w godz.15.00 - 19.00.
Wstęp wolny.
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę fotografii i tkaniny Anny Greszczyńskiej - Nowińskiej z cyklu „niebieska" do lokalu artystycznego TYGIEL w Gdyni, ul. Abrahama 86 (wejście od ul. Władysława IV). Wystawa czynna do 23 kwietnia 2014 r. Wstęp wolny.
Anna Greszczyńska - Nowińska zajmuje się malarstwem, tkaniną artystyczną, miniaturą tkacką i biżuterią. Szczególnie cenione są jej projekty i realizacje biżuterii i obiektów wykonane z bursztynu i srebra.
Strona internetowa: www.eraartprofile.pl.
***
Miejska Biblioteka Publiczna (Filia nr 18, Chylonia, ul. Kartuska 20) zaprasza do oglądania wystawy prac Julii Biały pt. „Moja wizja gdyńskiego modernizmu". Czternastoletnia gdynianka, autorka prac jest laureatką II nagrody w konkursie „Szkicownik Gdyńskiego Modernizmu", zorganizowanego w 2012 r. w ramach projektu Gdyński Szlak Modernizmu.
Wystawa otwarta do 29 kwietnia 2014 r. (w godzinach otwarcia biblioteki).
Wstęp wolny.
***
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do oglądania wystawy malarstwa pt. „Tajemnica..." w Filii nr 3 (ul. Morska 113, Grabówek).
Grzegorz Adametz - mieszkaniec Gdyni, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Swój dorobek prezentował na wystawach w Gdyńskiej Cyganerii i w Gdańsku.
Wystawa prezentowana będzie w oknach Filii nr 3 do końca kwietnia 2014 roku.
***
W Caffe Anioł (ul. Kilińskiego 6) można oglądać wystawę pt. „Dwójka w Aniele" - wystawa fotografii, wybór z cyklu „Sylwetki, ludzie, portrety".
Prezentowane są zdjęcia uczniów i nauczycieli gdyńskiego II Liceum Ogólnokształcącego. Zdjęcia, które można zobaczyć w Caffe Anioł są częścią szkolnej wystawy zatytułowanej „Sylwetki, ludzie, portrety". Wszystkie wystawy organizowane są dzięki pomocy finansowej Rady Rodziców przy ZSO nr 2, życzliwości grona pedagogicznego i dyrekcji szkoły oraz chęci podzielenia się swoim pracami przez samych uczniów. Opiekunem Szkolnej Galerii Sztuki i organizatorem wystaw jest nauczyciel jęz. francuskiego Sławomir Tyborski.
Wystawa potrwa do 25 kwietnia 2014 r.
***
Galeria Sztuki Szkolnej Gdyńskiej Szkoły Społecznej oraz Andrzej i Tomasz Felscy mają zaszczyt zaprosić na wystawę fotograficzną pt.: „Wystarczy wyjść z domu...". Wielkoformatowe zdjęcia przyrody można będzie oglądać do końca maja 2014 r. w Gdyńskiej Szkole Społecznej przy ul. Kapitańskiej 37.
Wstęp wolny.

ikona