1160 (760) 2014-09-05 - 2014-09-11

Wymiennikownia dla aktywnych

„Wymiennikownia - włącz aktywność" to tytuł dwudniowej konferencji młodzieżowej organizowanej w dniach 12 - 13 września 2014 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym Gdynia, podczas której podsumowany zostanie realizowany od kilkunastu miesięcy projekt o tej samej nazwie. W jego ramach, od kwietnia 2013 roku prowadzone są bezpłatne zajęcia z różnych dziedzin, w których uczestniczyło do tej pory kilkuset młodych ludzi z całego Trójmiasta.
Dzień pierwszy konferencji - piątek, 12 września - przeznaczony jest dla uczniów gdyńskich szkół które wcześniej zgłosiły swój udział w zaplanowanych przez organizatorów warsztatach.

Na dzień drugi - sobotę, 13 września - na godzinę 12.00 organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na spotkanie pod hasłem „Wymiennikownia - co dalej?". W trakcie tego dnia młodzież pozna zainicjowane przez rówieśników wydarzenia i inicjatywy zrealizowane w ramach projektu oraz kontynuowane po jego zakończeniu, zagłosuje na najlepsze pomysły studentów na działania na rzecz młodzieży, które zostaną następnie zrealizowane w Wymiennikowni (będą nagrody!), a także jako pierwsi zapoznają się z Centrum „Wymiennikownia" - powstającym na Chyloni nowym miejscem dla gdyńskiej młodzieży. Na zakończenie spotkania, uczestnicy udadzą się wspólnie na dwugodzinną wizytę w Centrum Nauki Experyment.
Podczas obu dni konferencji odwiedzać będzie można także stoiska partnerów projektu „Wymiennikownia": szwajcarskich organizacji SEIF i Taboobreaker, Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Zespołu Placówek Specjalistycznych, Centrum Współpracy Młodzieży oraz Fundacji Zmian Społecznych „Kreatywni".
Konferencja w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym organizowana jest w ramach projektu „Wymiennikownia - innowacyjna przestrzeń współpracy na rzecz młodzieży" finansowanego przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej oraz miasto Gdynia.

Konferencja została objęta patronatem honorowym Prezydenta Miasta Gdyni oraz Ambasady Szwajcarii w Warszawie. Chęć udziału w konferencji należy zgłaszać poprzez stronę:
www.wymiennikownia.evenea.pl

ikona