1178 (778) 2015-01-23 - 2015-01-29

Ferie - ciekawie, mądrze i zdrowo

Ferie na sportowo2 lutego 2015 r. w województwie pomorskim rozpoczną się ferie zimowe, które potrwają do 15 lutego 2015 r. Dla młodszych i nieco starszych uczniów przygotowano bogatą ofertę zajęć w Gdyni. Samorząd przeznaczył kwotę ponad 167 tys. zł na dofinansowanie ferii zimowych w 42 szkołach, a także zajęć organizowanych przez Młodzieżowy Dom Kultury i Gdyńskie Centrum Sportu.
Oto propozycje ciekawego, mądrego i zdrowego wypoczynku w Gdyni dla młodszych i nieco starszych uczniów:

Na sportowo z Gdyńskim Centrum Sportu
Gdyńskie Centrum Sportu zaprasza dzieci i młodzież szkolną do udziału w kolejnej edycji „Ferii na sportowo", czyli dwutygodniowego cyklu zajęć sportowych w Hali Lekkoatletycznej (ul. Olimpijska 5/9).
Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 - 14.00.
Podczas ferii na sportowo spróbować będzie można swoich sił w piłce nożnej, koszykówce, tenisie stołowym, unihokeju oraz „piłkarzykach".
Wstęp wolny.


***


Na strzelnicy sportowej
Dodatkowo we wtorki, środy i czwartki, chętni będą mogli zmierzyć się z dyscypliną, jaką jest strzelectwo. Zarząd Rejonowy Ligi Obrony Kraju w Gdyni wraz z Gdyńskim Centrum Sportu zaprasza dzieci od lat 10 oraz młodzież szkolną do uczestnictwa w treningach strzeleckich.
Zajęcia będą odbywać się w okresie tegorocznych ferii zimowych we wtorki, środy i czwartki w godz. od 11.00 do 15.00 na strzelnicy pneumatycznej Zarządu Rejonowego Ligi Obrony Kraju w Gdyni.
Wzorem ubiegłego roku uczestnictwo w treningach strzeleckich jest bezpłatne. Zajęcia strzeleckie z karabinków pneumatycznych będzie prowadził olimpijczyk, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Montrealu, trener strzelectwa Jerzy Greszkiewicz, były zawodnik WKS „FLOTA'' Gdynia.
Uwaga! Strzelnica pneumatyczna mieści się w baraku byłego Ośrodka Szkolenia Kierowców Ligi Obrony Kraju ( ul. Świętojańska 5/7 ), wejście od ulicy Pułaskiego, idąc Świętojańską w kierunku Placu Kaszubskiego (wejście od ul. Pułaskiego).


***


W gdyńskiej bibliotece
Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała szereg zajęć dla dzieci, spędzających ferie w mieście. W wesołym gronie i z uśmiechem na twarzy przeżyjemy prawdziwą, zimową przygodę! Na Obłużu pojawią się detektywi, a na Oksywiu - Indianie.
W Chyloni nauczymy się warsztatu dziennikarza, a na Karwinach i Grabówku przenikniemy do świata teatru. Będziemy wspólnie i hucznie obchodzić 89. urodziny Gdyni!
Dzieci będą mogły korzystać z gier edukacyjnych i programów multimedialnych oraz z bezpłatnego dostępu do Internetu. Nie zabraknie konkursów literackich, zabaw edukacyjnych i ruchowych, zajęć plastycznych i teatralnych oraz głośnego czytania książek, a przede wszystkim - świetnej zabawy.
Niezapomniane spotkania z wyjątkowymi osobami, twórcze warsztaty, tajemnicze zadania, mnóstwo ruchu i wiele więcej. W każdej dzielnicy coś innego, niesamowitego.

Szczegóły i adresy placówek

Na wszystkie zajęcia wstęp wolny.


***


Formy „Teatru tańca" w praktyce
Centrum Kultury (ul. Łowicka 51) zaprasza na warsztaty teatralne. Warsztaty, które poprowadzi Katarzyna Kania, skierowane są zarówno do osób, profesjonalnie zajmujących się pracą z ciałem i głosem, jak i do młodzieży, która chce zaznajomić się z teatrem tańca, pogłębić świadomość ciała lub po prostu lubi ruch i pracę nad ciałem. Nie jest wymagane doświadczenie lub wiedza w tym zakresie. Podział na grupy wiekowe bądź grupy zaawansowania będzie dokonany na podstawie zgłoszeń z informacją o wieku oraz doświadczeniu tanecznym lub aktorskim na adres: k.gradowska@ckgdynia.pl
Termin przysyłania zgłoszeń: 2.02.2015 r.
Zajęcia: 8.02, start: godz. 12.00 (dorośli), 9.02 (młodzież szkolna), start: godz. 12.00.
Wstęp wolny.


***


Ferie z MDK
Podczas 2 tygodni ferii Młodzieżowy Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież na bezpłatne zajęcia:
- teatralne (6 - 10 lat);
- gitara dla początkujących (10 - 18 lat);
- plastyczne: grafika, malarstwo, sztuka dekoracyjna, szydełkowanie i inne (4 - 15 lat);
- modelarstwo lotnicze (10 - 17 lat);
- język angielski (4 - 11 lat);
- instrumenty klawiszowe (8 - 18 lat);
- szachy (7 - 14 lat);
- warsztaty matematyczne (15 - 16 lat);
- taniec i cheerleading (10 - 20 lat).
Zajęcia będą odbywać się zarówno przed południem jak i w godzinach popołudniowych. Zobacz grafik zajęć na pierwszy tydzień i na drugi tydzień ferii.


***


Ferie w Muzeum MiastaFerie w Muzeum Miasta
Muzeum Miasta Gdynia (ul. Zawiszy Czarnego 1) zaprasza dzieci w wieku od 7 do 12 lat na ferie z filmem i na warsztaty plastyczne:
Od wtorku do piątku w dniach 3 - 13 lutego 2015 r. w godz. 10.00 - 13.00.
W programie:
- 3 - 6 lutego:
godz. 10.00 - 11.00 - Filmowe poranki w muzeum - projekcje polskich filmów dla dzieci;
godz. 11.00 - 13.00 - Warsztaty - Bajkowe atelier;
Stworzymy nasz własny teatr lalkarski pełen fascynujących przygód i niesamowitych postaci
- 10 - 13 lutego:
godz. 10.00 - 11.00 - Filmowe poranki w muzeum - projekcje polskich filmów dla dzieci;
godz. 11.00 - 13.00 - Warsztaty - Domy na szczudłach, czyli, co Corbusier mówił o budowaniu.
Poznamy tajniki architektury modernistycznej i wykonamy własne dizajnerskie modele domów. Informacje i zapisy: Ośrodek Edukacji 58 66 20 935 936 937.
Liczba miejsc ograniczona - obowiązują zapisy. Wstęp 12 zł/ uczestnik (w koszt wliczone są projekcje filmowe i warsztaty).
Na uczestników czekają upominki w postaci książeczki gdynieczki.


***


Przyjdź w ferie do Teatru
W okresie ferii zimowych Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni zaprasza na „Rodzinne spacery teatralne". Zajrzyj za kulisy razem z mamą i tatą. Zabierz ze sobą babcię, dziadka, siostrę i brata. Znajdzie się też miejsce dla ulubionego pluszaka. Odwiedzimy pracownię krawiecką, rekwizytornie i aktorskie garderoby, przymierzymy teatralne kostiumy i staniemy na prawdziwej scenie. Dla najmłodszych spacerowiczów przygotowano sceniczne zagadki i ciekawostki, a dla starszych anegdoty teatralne.
Terminy: 2, 12 lutego; godz. 9.30, 11.00, 13.00. Zgłoszenia zawierające: imię i nazwisko opiekuna, numer telefonu, liczbę i wiek dzieci, należy kierować na adres e - mail: edukacja@teatrgombrowicza.art.pl


***


Ferie artystyczne z Teatrem Muzycznym
Teatr Muzyczny w Gdyni zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat na warsztaty teatralne, taneczne, muzyczne i wokalne w okresie ferii zimowych:

I tydzień 2- 6 luty - warsztaty tańca i śpiewu z podziałem na grupy wiekowe

II tydzień 9-13 luty - warsztaty wokalne i teatralne dla dzieci w wieku 8-13 lat


Opis warsztatów:

TANIEC - prowadzi Ula Zerek

2-6 luty

koszt 100 zł
wiek 7-10 lat

Warsztat ma na celu przybliżenie uczestnikom różnych możliwości podejścia do sztuki tańca i pracy z ciałem poprzez wykorzystanie różnorodnych technik tańca współczesnego, w tym improwizacji, której bazą jest indywidualność i niepowtarzalność tancerza. Poza częścią praktyczną będą prezentowane krótkie fragmenty wybranych spektakli tanecznych po to, aby przedstawić uczestnikom ważne prace z dziedziny teatru tańca, zainspirować ich i obudzić pasję tańca. Na koniec pięciodniowego warsztatu uczestnicy zaprezentujemy efekty pracy na otwartym pokazie.


wiek 11-15 lat

Warsztat ma na celu otworzyć przed młodymi uczestnikami nieograniczone możliwości rozwoju i ekspresji, jakie daje taniec. Z wykorzystaniem różnych technik tańca współczesnego, rytmów, nastrojów budowanych muzyką, wyobraźni do zadań improwizacyjnych będziemy poznawać wszystko to, co składa się na sztukę tańca. Na koniec tanecznej przygody uczestnicy pokażą efekty poszukiwań podczas otwartego pokazu.

ŚPIEW - prowadzi Ewa Biskupska

2-6 luty

koszt 100 zł


wiek 7-10 lat oraz 11-5 lat

Podczas warsztatów (z podziałem na grupy wiekowe) dzieci młodsze i starsze wejdą w świat muzyki poprzez śpiew, grę na instrumentach muzycznych oraz słuchanie muzyki. Poznają biografie dwóch wielkich kompozytorów ilustrowane muzyką. Będą mogły zaprezentować wrażenia muzyczne poprzez sztukę wizualną. Wykonywać będą ćwiczenia słuchowe i słuchowo - głosowe zawierające podstawowe zagadnienia z teorii muzyki. Dzięki użyciu instrumentów będą też mogły prezentować wiersze w inny sposób. Nauczą się kilku piosenek, robiąc przy tym ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne i wprawki emisyjne. A wszystko to lekkim, wakacyjnym nastroju.

WARSZTATY WOKALNE - prowadzi Ewa Biskupska

9-13 luty

koszt 150 zł

wiek 8-13 lat

Zakres ćwiczeń i metod edukacyjnych w dużej mierze podobny do tych, które zostaną zastosowane podczas warsztatów w I tygodniu (opisane powyżej), wzbogacony o konkretne piosenki, wybrane przez Uczestników.


WARSZTATY TEATRALNE - prowadzą Małgorzata Ryś, Krzysztof Baliński

9-13 luty

koszt 150 zł

wiek 8 -13 lat

Warsztaty przybliżą dzieciom pracę w teatrze, rolę aktora, scenografii, rekwizytu, kostiumu i charakteryzacji. Każdego dnia poznamy coś nowego: wcielimy się w rolę aktora, napiszemy scenariusz, poznamy podstawy opowiadania historii (storytelling), zaglądniemy za kulisy teatru. Odpowiemy na pytania, które często dzieci chciałyby zadać, ale nie miały jeszcze okazji. Znajdzie się tu coś ciekawego dla tych, którzy mają stały kontakt z teatrem oraz dla tych, którzy jeszcze nie odważyli się wejść w ten fantastyczny rodzaj twórczej zabawy.

Uwaga! Wiek uczestników nie jest rygorystycznie przestrzegany, jest to nasza sugestia wynikająca z planowanej metody pracy.

Płatność za zajęcia należy dokonać z góry do dnia 31 stycznia 2015 r. na konto: 19 1030 1508 0000 0008 0109 4112 tytuł: FERIE 2015, imię i nazwisko Uczestnika.

Kartę zgłoszenia będzie można znaleźć na stronie:
www.muzyczny.org/#page/edukacja


***


Zima z Marynarką WojennąZ Marynarką Wojenną
Muzeum Marynarki Wojennej oraz Klub Marynarki Wojennej „Riwiera" zapraszają dzieci na zajęcia edukacyjne w czasie ferii zimowych. Przez dziesięć dni będzie można skorzystać z ciekawej oferty gier i zabaw. Zajęcia pod nazwą „Zima z Marynarką Wojenną" będą odbywać się w siedzibach organizatorów (Muzeum MW Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1B oraz Klub MW, ul. Zawiszy Czarnego 1) i są bezpłatne. Zapisy przyjmowane będą od 26 stycznia pod nr tel. 58 620 13 81 w. 22.


***


„Artystyczne ferie w Wymiennikowi"
Wymiennikownia zaprasza gdyńską młodzież (10-16 lat) na wyjątkowe ferie. Z tej okazji przygotowany został specjalny cykl zajęć kreatywnych, a wśród nich: lepienie z gliny, szycie, malowanie trampek, ozdabianie koszulek i toreb metodą sitodruku, tworzenie plakatów, filcowanie, wyrabianie mydełek i wiele innych atrakcji.
Zajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku (I grupa: 2 - 6.02, II grupa: 9 - 13.02), w godzinach 9.00 - 16.00 i są całkowicie bezpłatne. Liczba miejsc ograniczona. Obowiązkowe zapisy obejmują cały tygodniowy cykl zajęć. Rejestracja pod linkiem: https://feriewymiennikownia.evenea.pl/ 
Więcej szczegółów we wkładce


***


Eko i logicznie
Centrum Nauki EXPERYMENT zaprasza w dniach 31 stycznia - 15 lutego, od wtorku do piątku w godz. 9.00-18.00 i w soboty i niedziele w godz. 12.00-15.00 na feerię aktywności podczas experymentalnych ferii zimowych. Na zainteresowanych czekają dwa tygodnie gier, warsztatów, majsterkowania i codziennie odnawialnej, pozytywnej energii. Temat ważny dla każdego - ekologia, ale czy wszyscy wiedzą jak jest ciekawy? Jak stworzyć coś z niczego albo pozyskać energię z elektrolitów? Dzięki odwiedzinom Centrum Nauki EXPERYMENT między 31 stycznia a 15 lutego, każdy będzie miał szansę stania się ekspertem ekologii w domu i szkole.
Od wtorku do piątku przez cały dzień będzie można wziąć udział w grze z eko-Kulkiem - wyzwanie nawet dla najbardziej spostrzegawczych odkrywców. Na wystawie zostaną ukryte tematyczne zagadki. Wszystkie zagadnienia: segregacja śmieci, źródła energii, wody komunalne, ciepło, przedstawione będą nie w teorii, a w praktyce dzięki interakcji z proekologicznymi eksponatami.
Natomiast w weekendy, w godz. od 12.00 do 15.00 EXPERYMENT zaprasza na warsztaty otwarte. Dla chętnych wyścig pokoju po makietach i konstruowanie najbardziej efektywnego (i efektownego!) toru maszyny Goldberga. Kreatywne wykorzystanie śmieci, z których będzie można stworzyć między innymi: świnki-skarbonki, głośniki do telefonów czy ekologiczne zabawki. Nie zabraknie edukacyjnych tematów, jak na przykład znajomość źródeł odnawialnej energii: hydrocar, energia z elektrolitów, przyszłość czy teraźniejszość - Centrum zaprasza do EXPERYMENTOWANIA!
Wszystkie aktywności w cenie wejścia na wystawę Centrum Nauki EXPERYMENT.


***Ferie zimowe w Podwodnej MetropoliiW podwodnej metropolii
Trójmiejski ogród zoologiczny - Akwarium Gdyńskie - zaprasza na FERIE ZIMOWE w PODWODNEJ METROPOLII. Nie zawiedzie się ten, kto oczekuje solidnej dawki wiedzy i emocji! Tegoroczne Ferie z Akwarium to nie tylko program ramowy, czyli atrakcje przygotowane na dni powszednie, albowiem w zestawieniu weekendowym znalazły się warsztaty fotograficzne i muzyczne, spektakle teatralne, bal karnawałowy i konkursy.

Zobacz elektryzujący świat ukryty pod taflą wody!

W cenie BILETU WSTĘPU zawarte są wszystkie atrakcje ferii. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc grupy zorganizowane proszone są o zgłaszanie chęci udziału w programie ferii drogą telefoniczną: +48 587 326 620.

Program ramowy 2-13.02.2015 (od poniedziałku do piątku)

10:15-11:15
„Spotkajmy się w podwodnym ogrodzie" - zwiedzanie ekspozycji Akwarium Gdyńskiego MIR-PIB wraz z przewodnikiem (tylko dla osób indywidualnych, zwiedzanie nie dotyczy grup zorganizowanych).


11:15-12:00 „Zatopione miasta" - prezentacja multimedialna zakończona quizem (Sala Kinowa, limit miejsc: 50). Zatopione miasta i zaginione światy od dawna fascynują podróżników, naukowców i odkrywców. Nie będzie to jednak opowieść tylko o przeszłości. Naukowcy ostrzegają, że w niedalekiej przyszłości wiele miejsc zniknie z powierzchni i znajdzie się pod wodą.


12:00-14:00 „Centrum biologiczno-geograficzne" (Laboratorium Biologiczne). Pokaz slajdów pt. „Miasta nad wielką wodą" (Nowy Jork, Sydney, Barcelona...); obserwacja eksponatów z różnych rejonów świata, koralowców w zbiorniku pokazowym oraz materiału badawczego pod mikroskopem stereoskopowym (mieszkańcy dzielnic: bałtyckiej, indopacyficznej, antarktycznej).


12:00-14:00 „Obrazy przepływającego świata" - pracownia plastyczna (Galeria). Kolorowanki: poznajemy zwierzęta podwodnego świata.
Wzburzone morze - prace plastyczne wykonywane w dwóch technikach (pejzaż, kolaż).
Konkurs plastyczny „Magiczne stworzenia" - ilustracje zwierząt wykonywane z pomocą specjalnie przygotowanego atlasu.


13:00-13:30 „Podwodne gangi" - zabawa dla dzieci, w trakcie której uczestnicy dzieleni są na dwie drużyny: Gang Kosmicznej Krwi i Gang Latających Brzytew, a ich zadaniem jest odkrycie zagadek z sal ekspozycji (start w Galerii, tylko dla osób indywidualnych).

13:30-14:00 „W krainie baśni" - baśń o wodnych zwierzętach z animacją dzieci. Punkt programu dla dzieci w wieku przedszkolnym (Sala Przedszkolna, limit miejsc: 30).

Wydarzenia specjalne

31.01 4 Urodziny Klubu Młodego Odkrywcy Mórz MIR-PIB
• Przedstawienie z udziałem dzieci z Klubu Młodego Odkrywcy Mórz dla gości zgromadzonych w Akwarium Gdyńskim (Galeria, godz. 12:30)

01.02 Warsztaty fotograficzne: „Twórca i Tworzywo" (godz. 16:00-18:00)
• Fotografia w teorii i praktyce - warsztaty fotograficzne odbywające się częściowo w salach ekspozycyjnych Akwarium Gdyńskiego
• Udział w warsztatach wymaga wcześniejszej rezerwacji (liczba miejsc ograniczona)

07.02 Pokazowe karmienie zwierząt (godz. 12:00) i gry w przestrzeni ogrodu zoologicznego (Galeria, godz. 12:00-14:00)
• Gość specjalny - Królowa Śniegu zaprezentuje mroźne eksperymenty:
jak powstaje śnieg? zamrażane kwiatki, azotowe chmury, lewitujące przedmioty - warsztaty poprowadzi EDUFUN - interaktywne centrum edukacji
(Galeria, godz. 12:15-13:15)

08.02 Spektakl teatralny pt. „Pinezkowa łódź podwodna" - Teatr Pinezka
(Galeria, godz. 12:00-13:00)

14.02 Bal Karnawałowy (Galeria, godz. 12:00-14:00)
• Spektakl teatralny dla dzieci pt. „Złota rybka" - Teatr Frajda (godz. 12:00-12:50)
• Zabawy dla dzieci: „Bal Pirata" (godz. 13:00-14:00)

15.02 Warsztaty muzyczne: „Dźwięki miasta" (Galeria, godz. 12:00-13:30)


Konkursy
1. Konkurs plastyczny „Magiczne stworzenia" (02-13.02.2015)
Konkurs na najciekawszą ilustrację w formacie A4. Prace tematyczne będą wykonywane w czasie trwania pracowni plastycznej (Galeria).


Kategorie tematyczne ilustracji: 1. Zjawia się i znika czyli o krabie zwanym duchem; 2. Indiański pióropusz wstęgora królewskiego; 3. Skarb perłopława; 4. Delfinie plotki; 5. Nielotek Adeli.


2. Konkurs fotograficzny „Moje wspomnienie z Akwarium Gdyńskiego" (do 06.02.2015) Uczestnik konkursu musi przesłać zdjęcie przedstawiające zwierzę/zwierzęta z ekspozycji Akwarium Gdyńskiego. Zdjęcie może być wykonane w czasie ferii lub podczas wcześniejszych wizyt (regulamin na www.akwarium.gdynia.pl).***


Z rakietą 2015
Klub Tenisowy „ARKA" zaprasza dzieci i młodzież do udziału w pięciodniowych zajęciach tenisowych organizowanych w dniach 2 - 6.02.2015 r. i 9 - 13.02.2015 r. w godz. 9.30 - 16.00. Zajęcia prowadzone będą przez trenerów KT „ARKA". W programie: nauka i doskonalenie gry w tenisa - ogólnorozwojówka (gry i zabawy ruchowe, gry sportowe, itp.) - bowling - zajęcia twórcze (plastyczne). Zapisy, każdy poniedziałek rozpoczynający turnus w godz.9.30 - 10.00
Szczegółowe informacje na: http://ktarka.pl/ferie-z-rakieta-2015/ lub pod nr tel. 516 909 777, 501 261 242.


***


W Adventure Park Kolibki - zabawy w terenie i z końmi
Terenowe ferie w Adventure Park KolibkiAdventure Park Gdynia Kolibki po raz kolejny organizuje „Terenowe ferie" dla dzieci w wieku od 8 do 15 lat. Młodzi adepci sztuki przetrwania mogą stać się tropicielem, nauczyć się wiązać węzły i czytać mapy, odnajdywać drogę w terenie, zostać pilotem samochodu terenowego lub zmierzyć się z wysokościami. Ferie odbędą się w dwóch turnusach: pierwszy w dniach 2 - 6 lutego oraz drugi między 9 a 13 lutego.

Ferie z końmi w Adventure Park KolibkiW tym roku Kolibki Adventure Park zaprasza także na wyjątkowe Ferie z Końmi, które odbędą się w terminie 2 - 6 lutego. Specjalnie dla miłośników tych zwierząt przygotowano ciekawy program łączący zajęcia teoretyczne i praktyczne. Jazdy odbywać się będą na lonży i placu, w zależności od umiejętności dziecka. Dodatkowo każdego dnia grupa ma do wyboru atrakcję Adventure Park Gdynia Kolibki (m.in. park linowy, paintball, tyrolki, strzelnica wiatrówkowa i łucznicza, bieg komandosa, domki na drzewach), a także gry i zabawy ruchowe, seanse filmowe.
Każdy uczestnik będzie mógł uczestniczyć w codziennej pracy ze zwierzętami i opiece nad nimi - wszystko oczywiście pod czujnym okiem opiekunów. Opieka instruktorów w godz. 8.00 - 17.00. Cena z pełnym wyżywieniem: drugie śniadanie, 2-daniowy obiad z deserem - 650 zł. Zapisy odbywają się drogą elektroniczną.


***


Zajęcia dla dziewczynek w EduRobot
EduRobot (ul. Świętojańska 73) swoją propozycję półkolonii kieruje w tym roku do dziewczynek w wieku od 8 do 12 lat.
Oto tematy spotkań:
- Akademia Design - to świetny sposób na zaangażowanie dzieci w tematy projektowania, architektury i estetyki. Przygotowany program zajęć rozwija w dzieciach naturalne zainteresowanie światem stworzonym przez człowieka, pozwala zdobyć wiedzę o przedmiotach codziennego użytku oraz pobudzić twórczą ciekawość.
- Akademia kulinarna - to nie tylko okazja do kreatywnej zabawy ale i edukacji w zakresie zdrowych nawyków żywieniowych. Dziewczynki będą miały także okazję do zapoznania się z dobrymi manierami oraz zasadami savoir vivre'u, poznania podstaw fotografowania żywności, wykonania własnej sesji zdjęciowej oraz stworzenia książki kucharskiej. Zapisy: www.edurobot.pl/pomorskie/ferie_dla_dziewczynek.htm
Kontakt: Marta Cylc, tel. 535 98 23 30, e-mail: gdynia@edurobot.pl


***


Eksperymenty i roboty
Centrum Aktywnej rodziny ToTu zaprasza dzieciaki na wspólne budowanie robotów i to nie byle jakich - robotów LEGO. Zajęcia stymulują wyobraźnię przestrzenną dzieci. W zabawny sposób przybliżają zasady mechaniki, informatyki i fizyki. Zajęcia przeznaczone są zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. W drugim tygodniu ferii dzieciaki rozwiązywać będą zagadki i poznawać ciekawostki ekologiczne, naukowe i literackie. Tematy dni: dzień zagadek i podchodów, dzień gier, dzień EKO, dzień literacki, dzień fotografii i dziennikarstwa. W cenie: ubezpieczenie NNW, obiad i podwieczorek, opieka w godzinach 7.00 - 17.00, wspólne spacery i zabawy. Cena od 350 zł/tydzień. Tel. 666 488 986. Zapisy: www.centrumtotu.pl/ferie-zimowe


***


Zabawy z Mądralą
Wszystkie dzieci w wieku 6 - 12 lat Świetlica Mądrala zaprasza na zimowe ferie.
W ofercie: zajęcia plastyczne; gry, zabawy edukacyjne; zimowe spacery; seanse filmowe w świetlicy; wyjścia (basen, Experyment, Edu Fun, U7 itp.). Cena jednego tygodnia to 250 zł. Świetlica otwarta będzie w dniach 2 - 13 lutego w godz. 8.00 - 17.00. Istnieje możliwość zmiany godzin w zależności od potrzeb. Szczegółowe informacje: tel. 662 617 777, ul. Bema 18/6 (partner karty Gdynia Rodzinna).


***


Propozycja Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2
Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna nr 2 w Gdyni, ul. Opata Hackiego 13, zaprasza dzieci i młodzież w na zajęcia z psychologiem, pedagogiem, logopedą:
- Konsultacje logopedyczno - psychologiczne dla rodziców z małymi dziećmi od urodzenia do 2 roku życia - mgr Agata Czempińska, mgr Anna Kosecka - 11.02. 2015 r - godz. 8.00-11.00
Psychologiczny Punkt Konsultacyjny dla Rodziców Wychowujących Małe Dzieci (od urodzenia do ukończenia 6 roku życia) - mgr Anna Kosecka - 5.02.2015 r. godz.14.00 - 18.00, 9.02.2015 r. - godz.14.00 - 16.00;
- „Trening umiejętności wychowawczych dla rodziców" - mgr Izabela Derewicz - Czupryniak, mgr Mariola Cirson - 2.02 - 6.02.2015 (5 dni) - godz. 8.00 - 11.00;
- „Ciekawe atrakcje na twórcze ferie" - zajęcia rozwijające kreatywne myślenie dla uczniów klas I-III szkoły podstawowej - mgr Aneta Parczyńska, mgr Beata Kulczak - 5 - 6.02.2015 r. (2 dni), godz. 11.00 - 13.00;
- „Umiem ładnie mówić, czytać i pisać - gimnastyka ucha i języka" - cykl warsztatów logopedycznych dla uczniów szkoły podstawowej. W ramach zajęć zestawy ćwiczeń dykcyjnych podanych w lekkiej, zabawowej formie; zabawy, gry logopedyczne rozwijające kompetencje językowe oraz usprawniające narządy artykulacyjne, zabawy doskonalące percepcję i pamięć słuchową; ćwiczenia grafomotoryczne oraz usprawniające motorykę pisania; konsultacje dla rodziców (instruktaż do pracy, materiały do ćwiczeń) - mgr Joanna Folejewska, mgr Izabela Łada - (3 dni) - 9.02.06. 2015 r. (godz. 10.00 - 12.00), 10.02.2015 r. (godz. 12.00 - 14.00), 13.02.2015 r. (godz. 12.00 - 14.00);
- Cykl warsztatów dla dzieci z klas V - VI szkoły podstawowej „Spójrz inaczej" - mgr Aneta Czajkowska, mgr Joanna Folejewska - 9.02.06.2015 r. (godz. 8.00 - 10.00), 12.02.2015 r. (godz. 8.00 - 10.00);
- „Twórcze ferie" - zajęcia dla uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, ukierunkowane na rozwój spostrzegawczości, refleksu, abstrakcyjnego myślenia; forma ciekawego i nieszablonowego przyswajania nowych pojęć, rozwijania kompetencji i przyjemnego spędzenia czasu z rówieśnikami - mgr Beata Wojciechowska, mgr Mateusz Grygiel - 3 - 4.02.2015 r. (2 dni) - godz. 9.00 - 11.00;
- Cykl warsztatów dla dzieci z klas IV - VI szkoły podstawowej „Żyć w przyjaźni" - mgr Aneta Czajkowska, mgr Izabella Szczepańska - 5.02.2015 r., 6.02.2015 r. (2 dni) - godz. 9.00 - 11.00;
- „Skuteczne uczenie się" - zajęcia dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych dotyczące technik szybkiego przyswajania wiedzy i sposobów efektywnego zapamiętywania - mgr Beata Wojciechowska, mgr Mateusz Grygiel - 5.02.2015 r. - godz. 9.00 - 12.00;
- Trening myślenia twórczego dla gimnazjalistów - „Pomysły mają przyszłość" mgr Ewa Kondracka, mgr Joanna Wasilewska - 2- 4.02.2015 (3 dni) - godz. 11.00 - 13.00;
- „Mediacje feryjne" - mgr Izabela Drewicz - Czupryniak, mgr Beata Gawenda - Kulczak - 12.02.2015 r. - godz. 14.00 - 18.00;
- Indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych - mgr Joanna Wasilewska, mgr Izabela Drewicz - Czupryniak.
Na wszystkie zajęcia obowiązuje rezerwacja telefoniczna: 58 623 31 39, 58 667 35 01, e-mial: ppp2gdynia@poczta.onet.pl***


Bowlingowe ferie
Centrum U7 Gdynia (ul. Świętojańska 133) zaprasza młodzież szkolną na „Bowlingowe ferie". Przez dwa tygodnie na dzieci czeka szereg zabaw, atrakcji oraz zniżek. Od poniedziałku do piątku gra w bowling i bilard z 30% zniżką. Zatem godzina gry w kręgle to jedyne 21 zł, za całą paczkę. A bilard? To jedyne 11,90 zł. Bowling + frytki + buty? Kręgle na wypasie za jedyne 25 złotych - dla całej grupy. Cena dotyczy całej godziny zabawy, a nie tylko jednej gry.


***


LAMANCHOWE ferie w mieścieLAMANCHOWE ferie w mieście
Nauka języka hiszpańskiego, zabawy, rozwiązywanie zagadek i łamigłówek - to propozycja Centrum Języka Hiszpańskiego La Mancha (ul. Wielkopolska 403).
Turnus I - 2.02 - 6.02.2015 r.
- grupa A: godz. 9.00 - 13.00;
- grupa B: gosz. 13.30 - 17.30;
Turnus II - 9.02 - 13.02.2015 r.
- grupa A: godz. 9.00 - 13.00;
- grupa B: godz. 13.30 - 17.30.
Min. liczba uczestników: 6.
Maksymalna liczba uczestników: 10. Wiek: 7 - 12 lat. Koszt za turnus: 290 zł od osoby. W cenie: materiały i przekąska. Prowadzenie: Martyna - lektorka języka hiszpańskiego, Michalina - animator zabaw dziecięcych. Zapisy pod nr tel.: 530 732 544, mailowo: info@lamancha.com.pl  lub w sekretariacie szkoły. Koszt turnusu: 290 zł od osoby. 


***


Ferie z Port artFerie z Port art
Port art zaprasza na zajęcia w dwóch turnusach :

- "Plastyka, wokal, taniec" 2 - 6 lutego

- „Studio nagrań, fotografia, zumba" 9 - 13 lutego


Zajęcia prowadzone w małych grupach (maks. 11 osób) w godzinach 9.30 - 15.30.
Koszt turnusu to:
1) 400zł godziny 9.00 - 16.00
2) 460 zł godziny 7.30 - 17.00
W cenę turnusu wliczone są zajęcia, obiad, przekąski, owoce, napoje, ubezpieczenie NW.


***


Ferie w Bajkowie
Bajkowo zaprasza dzieci na ferie zimowe. Zapewniamy opiekę od 7.00 do 17.00 dla dzieci w wieku 5-10 lat. Oferujemy gry i zabawy, zajęcia plastyczne, ogólnorozwojowe, sportowe. Każdego dnia dzieci mogą brać udział w ciekawych wycieczkach. Istnieje możliwość wykupienia obiadów. Cena 32zł/dzień - cały turnus wynosi 320 zł. Zapisy i szczegółowe informacje pod numerem telefonu 609 782 007 lub na stronie www.bajkowo.com.pl.***Pływalnia Akademii Morskiej

W związku z trwającym okresem ferii zimowych Pływalnia Akademii Morskiej przygotowała specjalną promocję - bilet ulgowy dla dzieci i młodzieży szkolnej (za okazaniem legitymacji szkolnej) można nabyć w promocyjnej cenie 5 zł.***Zajęcia basenowe dla dzieciZajęcia basenowe dla dzieci

Centrum Techniki Nurkowania zaprasza wszystkie dzieci od 8 roku życia na niezapomniane ferie. Nurkowanie to idealne zajęcie dla każdego, nawet najmłodszego miłośnika wody. Jeżeli nie macie innych planów na drugi tydzień ferii, mamy dla Was idealną propozycje. Zapraszamy wszystkie dzieci od 8 roku życia na pierwszą przygodę z nurkowaniem.

Zaczynamy od pierwszych, kompletnie darmowych zajęć pod wodą dla najmłodszych: Bubblemaker czyli Bąbelkowiec.

Warunkiem wzięcia udziału w zajęciach są zapisy poprzez stronę http://www.centrum-nurkowe.pl/wyprawy/kalendarium.html

lub telefonicznie pod nr 502 156 949 (ilość miejsc jest ograniczona). Codziennie od 9-13.02.2015 czekamy na zainteresowanych śmiałków, gotowych stawić czoła wyzwaniu, jakim jest nurkowanie.


ikona