Aktualności

Strażnicy miejscy dziękują za maseczki

Maski od firmy Emanuel Berg trafiły do strażników miejskich, urzędników oraz personelu medycznego. / fot. Straż Miejska w Gdyni

Maski od firmy Emanuel Berg trafiły do strażników miejskich, urzędników oraz personelu medycznego. / fot. Straż Miejska w Gdyni

07.04.2020 r.

Strażnicy miejscy, urzędnicy oraz personel medyczny w Szpitalu św. Wincentego a Paulo w Gdyni otrzymali wsparcie od firmy Emanuel Berg w postaci maseczek ochronnych.

Emanuel Berg, rozumiejąc trudną sytuację oraz dziękując za zaangażowanie medyków, strażników miejskich oraz urzędników, postanowił przekazać 280 maseczek ochronnych. 70 trafiło do Straży Miejskiej, 70 do Urzędu Miasta, a 140 na oddział kardiologiczny w Szpitalu św. Wincentego a Paulo.

Maseczki są wielokrotnego użytku, uszyte z bawełny oraz wyposażone w dodatkową kieszonkę, w którą można włożyć filtr zapewniający dodatkową ochronę.

- Strażnicy są zadowoleni z masek. Są wykonane z dobrych materiałów i co najważniejsze są wielokrotnego użytku. Można zastosować dodatkowy filtr umieszczając go w specjalnej kieszonce – mówi Leonard Wawrzyniak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Gdyni - Służba jaką pełnimy, przez stały kontakt z ludźmi, stanowi dla nas zagrożenie, dlatego bardzo nas cieszy, że firmy zewnętrzne mają to na uwadze i chętnie nas wspierają. Jesteśmy bardzo za to wdzięczni. – dodaje.