Aktualności

Znamy finalistów programu "Policyjna Foczka"!

fot. gd.policja.gov.pl

fot. gd.policja.gov.pl

25.05.2021 r.

Poznalismy tegorocznych finalistów programu prewencyjnego „Policyjna Foczka uczy zasad bezpieczeństwa”! W ostatnim etapie konkursu weźmie udział sześć gdyńskich szkół.


Program Prewencyjny „Policyjna Foczka uczy zasad bezpieczeństwa" ma już 14-letnią historię. Każdego roku na początku września uczniowie klas pierwszych rozpoczynają edukację z zakresu bezpieczeństwa, razem z foczką Gdynką. Podsumowaniem całorocznej nauki są turnieje szkolne, zawody rejonowe oraz uroczysty finał programu. Konkurs niesie za sobą wiele emocji i radości dla pierwszoklasistów.

Z uwagi na pandemię koronawirusa, tegoroczna edycja programu Policyjna Foczka stanęła pod znakiem zapytania. Pomimo utrudnień, funkcjonariusze przekazali do szkół książeczki i ćwiczenia dotyczące tematyki związanej z bezpieczeństwem, a część szkół podjęło wyzwanie i przygotowało dzieci do konkursu. Jego regulamin uległ zmianie w taki sposób, aby zachować wymagany reżim sanitarny. Zamiast turnieju sprawności fizycznej i przedstawienia artystycznego (piosenka) przed komisją, dzieci miały przygotować w swoich grupach wiersz lub filmik związany z bezpieczeństwem. Bez zmian pozostało za to napisanie testu z wiedzy oraz praca plastyczna. 

W trakcie zajęć zorganizowanych podczas roku szkolnego dzieci nauczyły się m.in. jak należy zachować się w przypadku pożaru, spotkania obcej osoby czy ataku agresywnego psa. Gdyńscy uczniowie w ramach programu poznali pojęcia własności, tolerancji, uczyli się szacunku do innych, a także omawiali tematy związane z ochroną środowiska.

W poniedziałek 24 maja odbyły się półfinały "Policyjnej Foczki". Dziś mundurowi wyłonili tegorocznych finalistów. Znalazły się wśród nich:

  • Zespół Szkół Jezuitów,
  • Szkoła Podstawowa nr 34,
  • Szkoła Podstawowa nr 16,
  • Szkoła Podstawowa nr 13,
  • Szkoła Podstawowa nr 39,
  • a także Zespół Szkół nr 8.

Finał programu odbędzie się 31 maja (poniedziałek).