Aktualności

Duże zainteresowanie Dniem Zdrowia

Konsultacje ze specjalistami w Szkole Podstawowej nr 31 // fot. Magdalena Śliżewska

Konsultacje ze specjalistami w Szkole Podstawowej nr 31 // fot. Magdalena Śliżewska

„Dzień Zdrowia dla mieszkańców Gdyni” odbył się niedawno w Szkole Podstawowej nr 31 Była to 5 odsłona tego rodzaju akcji. Poprzednie edycje były skierowane do dzieci, młodzieży i osób starszych, jednakże w tym roku postanowiono poszerzyć grupę odbiorców. Uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z bezpłatnych badań i konsultacji z aż 15 specjalistami z 10 różnych dziedzin.Ponadto mieszkańcy Gdyni mogli uzyskać wiele informacji w punkcie Powiatowego Zespołu Orzekania o Niepełnosprawności, oraz sowiedzieć się jak i założyć Kartę Mieszkańca. Dodatkowo, po badaniu była możliwość zakręcenia Kołem Fortuny i wygrania drobnych upominków.


 
- Już po raz szósty spotykamy się na dniu zdrowia, jest to okazja do tego aby właśnie przeprowadzić różnego rodzaju badania profilaktyczne, by sprawdzić w jakim jesteśmy stanie. – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent ds. jakości życia. – Są to bezpłatne badania, tu dziś w Gdyni Cisowej, w Szkole Podstawowej nr 31 spotykamy się między innymi z kardiologiem, spotykamy się z dietetykiem, możemy spotkać się także z okulistą, zrobić spirometrię i szereg innych badań, właśnie po to aby zobaczyć w jakim stanie zdrowia jesteśmy, bo być może jest coś, co powinniśmy sprawdzić nieco bardziej, upewnić się, że jesteśmy zdrowi, jeżeli nie to podjąć właśnie leczenie.
 
W akcji profilaktycznej wzięło udział niemal 130 osób. Wykonano blisko 490 konsultacji i badań. Największym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko z badaniem glukozy, cholesterolu i ciśnienia krwi, a także stanowisko z badaniem EKG i konsultacją kardiologiczną. Ponad połowa uczestników skorzystała również z badania wzroku.
 
Organizatorami wydarzenia było Gdyńskie Centrum Zdrowia wraz z Gminą Miasta Gdyni, natomiast partnerami wydarzenia byli: Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i TropikalnejFootmedical oraz Karta Mieszkańca.
 
Dziękujemy za uczestniczenie w wydarzeniu i zapraszamy do śledzenia Gdyńskiego Centrum Zdrowia na facebooku.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 31.03.2024 08:46
  • ikona

    Autor: Aleksandra Regulska (aleksandra.regulska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 03.04.2024 09:10
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona