Aktualności

Konkurs "Washington Business Week 2018"

Konkurs Washington Business Week

Konkurs Washington Business Week

Rusza konkurs, dzięki któremu troje uczniów z gdyńskich szkół będzie mieć niepowtarzalną okazję wzięcia udziału w amerykańskiej edycji programu Business Week w Seattle. Konkurs organizowany jest dzięki współpracy Gdyni i Seattle w ramach organizacji Seattle-Gdynia Sister City Association.
 
Program Washington Business Week organizowany jest przez Foundation for Private Enterprise Education, której misją jest edukacja biznesowa młodzieży i odkrywanie potencjału uczniów jako przyszłych pracowników i pracodawców. O ogromnym sukcesie programu świadczy nie tylko jego wieloletnia tradycja (pierwszą edycję zorganizowano w 1976 r.!), ale też ciągły rozwój w Stanach i w Europie. To właśnie na podstawie tego programu w Gdyni już od 10 lat organizowane są warsztaty Gdynia Business Week.
W USA programy Business Week odbywają się na kampusach uniwersyteckich. Edycja, w której będą mogli wziąć udział uczniowie z Gdyni, organizowana jest na Seattle University w dniach 29 lipca – 03 sierpnia.
 
KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?
Konkurs przeznaczony jest dla pełnoletnich uczniów gdyńskich szkół średnich zainteresowanych przedsiębiorczością, posługujących się językiem angielskim (co najmniej na poziomie B1).
 
CO NALEŻY ZROBIĆ?
Aby wziąć udział w Konkursie należy przedstawić nam własny, innowacyjny pomysł na biznes w języku angielskim.
 
JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?
Pomysł należy opisać na specjalnym formularzu (do ściągnięcia poniżej) i dostarczyć do Urzędu Miasta Gdyni do 25 maja 2018 r. osobiście lub pocztą (UWAGA: decyduje data wpływu pracy do Urzędu).
 
Prace oceniać będzie specjalnie powołane Jury, w skład którego wejdą przedstawiciele biznesu i Miasta Gdyni. Jury wyłoni trzech laureatów, którym zapewnimy:

- udział w programie Washington Business Week odbywającym się na Seattle University w Stanach Zjednoczonych w terminie 29 lipca-3 sierpnia 2018 r. (w tym wyżywienie, zakwaterowanie i program merytoryczny),
- pobyt u rodzin będących członkami SGSCA obejmujący zakwaterowanie, wyżywienie i program krajoznawczy przed rozpoczęciem programu oraz po jego zakończeniu,
- bilet lotniczy na trasie Gdańsk-Seattle-Gdańsk,
- pokrycie kosztów wizy amerykańskiej i ubezpieczenia na czas pobytu w USA.
 
Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z regulaminem Konkursu (poniżej).

  • ikonaOpublikowano: 17.05.2018 09:54
  • ikona

    Autor: Anna Głowacka (a.glowacka@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 17.05.2018 15:36
  • ikonaZmodyfikował: Anna Głowacka
ikona