Aktualności

Podbij USA ze swoim pomysłem na biznes

mat. prasowe

mat. prasowe

Uczysz się w szkole średniej w Gdyni? Chcesz poszerzyć swoje horyzonty i podszlifować angielski? Masz innowacyjny pomysł na biznes i jesteś gotowy pochwalić się nim w Stanach Zjednoczonych? Trwa konkurs Washington Business Week, dzięki któremu troje uczniów będzie mogło wziąć udział w amerykańskiej edycji programu w Seattle. To niepowtarzalna szansa na żywą lekcję biznesu!

Po raz kolejny troje uczniów z gdyńskich szkół będzie mogło wziąć udział w prestiżowym programie edukcyjnym za oceanem. Konkurs jest organizowany dzięki współpracy Gdyni i Seattle w ramach organizacji Seattle-Gdynia Sister City Association.
 
Washington Business Week odbywa się corocznie, już od 1976 roku. Za wydarzenie odpowiada Foundation for Private Enterprise Education, której misją jest edukacja biznesowa młodzieży i odkrywanie potencjału uczniów jako przyszłych pracowników i pracodawców. Uczniowie szkół średnich biorą udział w zajęciach, podczas których pod opieką mentorów szkolą swoje kompetencje komunikacyjne i stawiają czoła rzeczywistym wyzwaniom biznesowym. Dzięki współpracy z WBW już od 11 lat Gdynia organizuje też warsztaty Gdynia Business Week. Setki gdyńskich licealistów dzięki dotychczasowym edycjom poszerzyło swoje horyzonty, podszkoliło praktyczny angielski i poznało podstawy biznesu.

W USA programy Business Week organizowane są na kampusach uniwersyteckich. Edycja, w której będą mogli wziąć udział uczniowie z Gdyni odbędzie się na Seattle University od 28 lipca do 2 sierpnia tego roku. Na wyjazd zapracują ci, którzy stworzą najbardziej innowacyjny pomysł na biznes i będą potrafili go dobrze opisać.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?


Konkurs przeznaczony jest dla pełnoletnich uczniów gdyńskich szkół średnich zainteresowanych przedsiębiorczością, posługujących się językiem angielskim (co najmniej na poziomie B1).
 

CO NALEŻY ZROBIĆ BY WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?


Należy przedstawić własny, innowacyjny pomysł na biznes w języku angielskim.
 

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ?


Pomysł należy opisać na specjalnym formularzu (do ściągnięcia poniżej) i dostarczyć do Urzędu Miasta Gdyni do 15 kwietnia 2019 r. osobiście lub pocztą (UWAGA: decyduje data wpływu pracy do Kancelarii Głównej Urzędu).
 
Prace oceniane będą przez specjalnie powołane Jury, w skład którego wejdą przedstawiciele biznesu i miasta Gdyni. Jury wyłoni trzech laureatów, którzy otrzymają nagrodę główną. Obejmuje ona:
 
  • udział w programie Washington Business Week odbywającym się na Seattle University w Stanach Zjednoczonych w terminie 28 lipca-2 sierpnia 2019 r. (w tym wyżywienie, zakwaterowanie i program merytoryczny)
  • pobyt u rodzin będących członkami SGSCA obejmujący zakwaterowanie, wyżywienie i program krajoznawczy przed rozpoczęciem programu oraz po jego zakończeniu
  • bilet lotniczy na trasie Gdańsk-Seattle-Gdańsk
  • refundację kosztów wizy amerykańskiej i ubezpieczenia na czas pobytu w USA

 
Przed wysłaniem zgłoszenia prosimy o zapoznanie się z regulaminem konkursu (poniżej).

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 11.04.2019 13:00
  • ikona

    Autor: Kamil Złoch (k.zloch@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 04.06.2019 16:04
  • ikonaZmodyfikował: Dorota Nelke
ikona

Zobacz także