Uwaga! Od 10 do 15 czerwca nastąpi przerwa w dostawie ciepła na potrzeby ciepłej wody do 6 dzielnic Gdyni. Szczegóły w komunikacie.
Archiwum

Cała Polska czyta dzieciom

10 czerwca 2013 o godz.11.00 w bibliotece przy ul. Opata Hackiego nasza strażniczka p.Iwona Pol czytała maluchom wierszyki w ramach akcji „ Cała Polska czyta dzieciom".

Oczywiście były to dziecięce bestsellery, którymi każdy z nas zachwycał się w dzieciństwie: historia o słoniu Trąbalskim i lokomotywie.
W spotkaniu uczestniczyły  dzieci z gdyńskiego  przedszkola  nr 31,  słuchając wierszowanej opowieści tym bardziej uważnie, że czytała ją  uśmiechnięta pani w mundurze.

Oczywiście nie obyło się od pytań, co stało się dalej z Trąbalskim, z jego żoną i dziećmi, jak duża była lokomotywa, ile można zjeść kotletów, kim są atleci aż po pytania  dotyczące  pracy strażnika miejskiego.

Pani Iwona  zwracając uwagę na zbliżające się wakacje, opowiedziała o tym, jak zachować bezpieczeństwo nad wodą i przestrzegła przed nawiązywaniem znajomości z nieznajomymi osobami i przyjmowaniem od nich poczęstunku. 

W podobnym spotkaniu kilka dni wcześniej w bibliotece przy ul. Morskiej uczestniczyła również strażniczka p. Katarzyna Domagała z patrolu edukacyjnego. Ona również czytała maluchom wierszowane opowiastki i rozmawiała z nimi o bezpieczeństwie w czasie letniej kanikuły.cała Polska czyta

ikona