Archiwum

Całodobowe patrole na gdyńskim dworcu

   
           To od kilku miesięcy znany widok dla mieszkańców Gdyni i przyjezdnych z całego kraju- systematyczne, całodobowe  patrole złożone z funkcjonariuszy Straży Miejskiej i policjantów z Komisariatu w Gdyni-Sródmieściu.
          Stała obecność strażników i policjantów przynosi konkretne efekty, na terenie dworca zdecydowanie spadła ilość przestępstw i wykroczeń, nie przesiadują tam nietrzeźwi, nie ma awantur i bijatyk.
           W okresie letnim wzrasta ilość nieletnich uciekinierów z domów rodzinnych, którzy przyjeżdżają do Gdyni w poszukiwaniu letniej przygody, zatrzymano również kilkunastu mężczyzn poszukiwanych listami gończymi za kradzieże i rozboje.
            Patrole zwracają baczną uwagę na kieszonkowców, którzy aktywizują się właśnie teraz i w ścisku i pospiechu wakacyjnych podróży wypatrują potencjalnych ofiar.
            Odnowiony budynek dworca, wiaty przystankowe i ławki stojące nieopodal  nie są już tłem dla popisów artystycznych dla chuliganerii, wulgarnych haseł czy graffiti. Nie ma problemów z wybijanymi szybami czy niszczeniem koszy czy tez dekoracyjnej roślinności, co wcześniej, niestety, zdarzało się często.