Archiwum

Czerwona torebka

             Strażnicy krótko przed godziną 20.00 zatrzymali w rejonie Bulwaru Nadmorskiego dwoje młodych ludzi, którzy chwilę wcześniej skradli czerwoną torebkę  leżącą  tam na ławce.
             Złodziei wypatrzył operator monitoringu miejskiego, zobaczył charakterystyczną czerwoną małą torebkę na pasku, która leżała na jednej z ławek nadmorskiego bulwaru.
            Skierował tam patrol, aby sprawdzić, czy nie zawiera ona niebezpiecznych przedmiotów czy też substancji.
           W pewnym momencie zauważył, że w kadrze pojawiła się para młodych ludzi, którzy  początkowo jedynie przeszli obok torebki, potem wolno zawrócili, zatrzymali się, obejrzeli dookoła, potem usiedli na ławce.
             Mężczyzna wziął torebkę do ręki, otworzył, przyjrzał zawartości, potem z towarzyszącą mu kobietą szybko odeszli. Dziewczyna schowała znalezisko do swojego koszyka.
           Kamera zarejestrowała moment, gdy młodzi ludzie wsiedli do auta na parkingu, tam prawdopodobnie dokładnie przyjrzeli się temu, co było w środku. Chwilę później zostali ujęci przez strażników miejskich.
         Przyznali się do kradzieży, złożyli wyjaśnienia w Komisariacie Policji w Gdyni- Śródmieściu. To kolejne zatrzymanie, do którego walnie przyczynił się system miejskiego monitoringu i spostrzegawczość operatora.

Czerwona torebka
Czerwona torebka