Archiwum

Komendant Straży Miejskiej w Gdyni ambasadorem kampanii „Biała wstążka”

  W Gdyni po raz piąty wystartowała kampania społeczna „Biała wstążka", która potrwa do 10 grudnia. To największa  na świecie akcja, będąca symbolem sprzeciwu, dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet.
W tegoroczną kampanię, której organizatorami jest wiele instytucji samorządowych, szeroko włączyła się również Straż Miejska, współuczestnicząc w wielu inicjatywach, propagujących tę akcję.
Zaangażowanie gdyńskich strażników zarówno w kampanię „Biała wstążka", jak i całoroczną pracę w zespołach interdyscyplinarnych zostało szczególnie docenione i uhonorowane przez kapitułę.
Na konferencji „ Przemoc w rodzinie sama nie minie" pięciu mężczyzn stojących na czele gdyńskich instytucji aktywnie działających w tej ogólnoświatowej akcji  otrzymało zaszczytny  tytuł  „Ambasadora kampanii Biała wstążka". Wśród wyróżnionych znalazł się Komendant Straży Miejskiej Dariusz Wiśniewski.
W swoim wystąpieniu szef gdyńskich strażników podkreślił, podobnie jak inni laureaci,
że ten honorowy tytuł to motywacja i wyzwanie do dalszych działań w ważnym społecznie celu, jakim jest walka z agresją wobec kobiet.Biała Wstążka
Biała wstążka