Archiwum

Muzyczna pasja plakaciarza

W nocy z wtorku na środę 20.02. uwagę operatora  monitoringu miejskiego zwrócił  mężczyzna, który  rozejrzawszy się na boki wyciągnął spod kurtki zadrukowane płachty i zaczął rozwieszać je na murach budynków i wiacie przystankowej na wysokości ul. Świętojańskiej.
Patrol interwencyjny, który szybko pojawił się na miejscu, stwierdził, że to plakaty znanego zespołu heavymetalowego. Młody człowiek, który na widok radiowozu próbował uciekać, chwilę później tłumaczył strażnikom, że w ten sposób chciał podzielić się z otoczeniem swoją artystyczną pasją i sympatią  do lidera zespołu..
Ukarany 50 złotowym mandatem zadeklarował, że swoje muzyczne zainteresowania będzie rozwijał w inny, nie naruszający prawa sposób.
To nie pierwszy przypadek tego rodzaju, w ubiegłym tygodniu strażnicy ukarali mandatami dwóch mężczyzn, którzy rozwieszali banery reklamowe przy ul. Jana z Kolna.
Sprawcami tego typu zdarzeń są najczęściej młodzi ludzie, którzy robią to dla draki lub ze swawoli, żeby zaimponować kolegom, często nie maja świadomości, że popełniają wykroczenie.
Od początku roku Straż Miejska interweniowała blisko 400 razy w przypadkach, gdy naruszane były przepisy porządkowe, najczęściej notowane były przewinienia dotyczące zaśmiecania ulic, placów i posesji oraz spalanie odpadów, ale zdarzały się też  przypadki niszczenia zieleni i urządzeń pożytku publicznego.


int_plakat1