Archiwum

Nocni awanturnicy zatrzymani

 Wczoraj ok. 2  w nocy  grupa chuliganów zaczęła dewastować klomb przy ul. Świętojańskiej kopiąc weń i wyrywając rośliny, potem młodzi mężczyźni swoją agresję przenieśli na stojący nieopodal śmietnik. Kopniakami próbowali go przewrócić, kiedy im się to nie udało, pobiegli dalej i wywrócili donicę z iglakiem. W pościg za agresorami  ruszyło kilku przechodniów, którzy próbowali wcześniej  zapobiec zniszczeniom. Jednocześnie operator monitoringu, który zauważył, co się dzieje, skierował na miejsce patrol interwencyjny, podając strażnikom drogę ucieczki sprawców.
Chuligani kilkaset metrów dalej na wysokości ul. Abrahama  zostali zatrzymani przez przechodniów, którzy nie odpuścili miejskim wandalom i zdecydowanie zareagowali na łamanie prawa. Przekazali nocnych rozrabiaków w ręce strażników.
Od początku roku gdyńska straż ponad 500 razy podejmowała działania w przypadku interwencji porządkowych w mieście. Dotyczyły one nie tylko niszczenia urządzeń użytku publicznego czy  zieleni miejskiej, ale również palenia nielegalnych ognisk, zakłócania spokoju i porządku oraz zaśmiecania ulic.
Sprawcy takich zdarzeń to najczęściej młodzi ludzie, agresywni, działający z pobudek chuligańskich, często nietrzeźwi i przekonani o swojej bezkarności.
 Tym razem,  dzięki takiej postawie  przechodniów, którzy mieli odwagę i wewnętrzne przekonanie, żeby zareagować, gdy dzieje się zło, będzie inaczej, a sprawcy  za swoje wybryki odpowiedzą przed sądem.


sm_news4_1
sm_news4_2
sm_news4_3