Archiwum

Ogniska na plaży

Mimo, że rozpalanie ognia na nadmorskich pasach jest nielegalne i niebezpieczne, amatorów tej rozrywki  jest coraz więcej. Dlatego na plażach  funkcjonariusze  pojawiają się  częściej, systematycznie patrolują plaże i pilnują, aby zabaw z ogniem było jak najmniej.

Przynosi to określone efekty w postaci likwidacji nielegalnych ognisk, tylko w ciągu ostatniego tygodnia strażnicy z ekopatrolu zobowiązali kilkanaście osób do zgaszenia  ognisk. Jedno znajdowało się na plaży w pobliżu  Kolibek, kilka innych na wysokości rezerwatu na Polance Redłowskiej, wszystkie niepokojąco blisko ściany lasu.

Ukarani kilkusetzłotowymi mandatami młodzi ludzie niefrasobliwie  piekli   na ogniu kiełbaski, tłumacząc się, że nie mieli świadomości, że popełniają wykroczenie.

Inni próbowali przekonywać strażników, że od ściany lasu jest więcej niż 100 metrów i w związku z tym nie ma mowy o jakimkolwiek naruszeniu prawa.

Nikt nie brał pod uwagę potencjalnego niebezpieczeństwa związanego z niekontrolowanym rozprzestrzenieniem się ognia, który stanowi śmiertelne zagrożenie dla ekosystemu.ognisko_plaża