Archiwum

Przygoda z ekologią

 

           Strażniczki z patrolu szkolnego od wielu lat wprowadzają  gdyńskie dzieci i młodzież  szkolną w fascynujący świat dotyczący przyrody i ochrony naturalnego środowiska, w którym żyjemy.

          Zajęcia ilustrowane są przykładami wziętymi z życia codziennego, organizowane w terenie, na atrakcyjnych przykładach, wspólnie z różnymi instytucjami, które ustawowo zajmują się  sprawami związanymi z ekologią.

         Tym razem udział w ekologicznej przygodzie wzięli wychowankowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 w Gdyni

 Wcześniej uczestniczyli w zajęciach dotyczących segregacji śmieci, podczas których wskazywali, że jest to forma troski o przyrodę.

          Podobne  zagadnienia  związane z ochroną środowiska naturalnego poruszane były również podczas wycieczki do Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej przy ul. Platynowej w Gdyni.

          Prezes Przedsiębiorstwa p. Lech Żurek osobiście przyjechał po młodych ludzi autobusem, co spotkało się z wybuchem ogromnej radości i było nie lada frajdą dla wszystkich biorących udział w ekologicznej eskapadzie.

P. Lech Żurek oprowadził  ich po zakładzie, opowiedział o tym, jak wygląda praca w warsztacie naprawczym, w przystępny sposób przedstawił mechanizm pracy autobusu.

           Oprócz wiadomości teoretycznych uczniowie mogli zobaczyć, jak wygląda prawdziwa praca w warsztacie, niekłamany entuzjazm zaś wzbudziła możliwość zajęcia fotela kierowcy, czy tez jazda na myjnię, gdzie autobus na chwilę stanął  w strugach wody podczas mycia przez specjalne urządzenia.

          Panu Prezesowi  Lechowi Żurkowi Straż Miejska serdecznie dziękuje za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu spotkania, które nie tylko wywarło tak wielkie wrażenie na młodych strażnikach przyrody, ale również  wiele ich nauczyło.

 

przygoda z ekologiąprzygoda z ekologią //2przygoda z ekologią //3