Archiwum

Ranni motocykliści

Rano w dniu 16 maja 2013 r.  strażnicy patrolujący rejon Grabówka  udzielili pomocy przedmedycznej  dwójce młodych ludzi, którzy uczestniczyli w wypadku drogowym.

Jak się okazało,  prowadzący motocykl najechał na  tył  jadącego przed nim samochodu m-ki BMW, a siła uderzenia spowodowała, że utracił kontrolę nad maszyną  i przewrócił się na jezdnię.
 
Kiedy strażnicy podbiegli do leżących, mężczyzna uskarżał się na bóle nóg  i miednicy, pasażerka miała stłuczoną nogę, ale oboje byli przytomni.

Funkcjonariusze natychmiast zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wezwali karetkę pogotowia, policję i straż pożarną , która zajęła się likwidacją wycieku płynów eksploatacyjnych.

Młodzi ludzie spieszyli się na zajęcia w...szpitalu miejskim, gdzie trafili, niestety,  w charakterze pacjentów, nie studentów.
W zeszłym roku latem strażnicy uratowali życie kobiecie, która straciła przytomność w pobliżu miejskiego cmentarza, w takich sytuacjach przydaje się wiedza wyniesiona ze specjalistycznych szkoleń, w których systematycznie strażnicy uczestniczą.
sm_graf