Aktualności

Kradzież w oku kamery, złodziej zatrzymany

Kamera miejskiego monitoringu przyłapała złodzieja na gorącym uczynku, fot. Straż Miejska w Gdyni / nagranie z monitoringu
Czujny operator monitoringu wypatrzył złodzieja na jednej z gdyńskich kamer! Obok mężczyzny śpiącego na przystanku autobusowym pojawił się drugi, który skorzystał z okazji i ukradł śpiącemu telefon. Kilkaset metrów dalej trafił już w ręce strażników.

Uśpiona czujność przypadkowego mężczyzny mogła kosztować go... utratę telefonu. Złodziej postanowił skorzystać z okazji i najpierw przysiadł się, a po chwili obszukał i wyciągnął telefon z kieszeni mężczyzny, który zasnął w nocy na przystanku autobusowym przy gdyńskim InfoBoksie.

Wszystkiemu przyglądał się operator miejskiego monitoringu, który za pomocą kamery na skrzyżowaniu Świętojańskiej i skweru Kościuszki śledził złodzieja i powiadomił służby. Tym samym zaledwie kilkaset metrów dalej, na ulicy 10 Lutego sprawca kradzieży wpadł w ręce strażników miejskich.

Straż Miejska dla przestrogi udostępnia nagranie całego zajścia:Złodziej natychmiast został przekazany Komendzie Miejskiej Policji w Gdyni, która podjęła dalsze czynności w sprawie. Przypomnijmy, że na terenie całego miasta funkcjonują dokładnie 143 kamery wchodzące w skład sieci monitoringu. Są obsługiwane w systemie całodobowym, co pozwala na wyłapywanie i szybką reakcję na niepokojące zdarzenia, wykroczenia i przestępstwa.