Co nowego

Gdyńska turystyka stawia na bezpieczeństwo

Jakubowy Hotel i Stena Line zapraszają do Gdyni, fot. mat. prasowe

Jakubowy Hotel i Stena Line zapraszają do Gdyni, fot. mat. prasowe

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kolejnych dwóch gdyńskich obiektów turystycznych, choć określanie w ten sposób promów Stena Line jest nie do końca właściwe. To hotele na wodzie, które bezpiecznie i komfortowo zabierają nas do szwedzkiej Karlskrony i to aż trzy razy dziennie. Z kolei Jakubowy Hotel to wspaniała część dziejów Gdyni, romantyczna historia kochającej się pary i na wskroś nowoczesne i wygodne wnętrza hotelowe. A wszystko bezpieczne i uwzględniające wymogi sanitarne, związane z aktualną sytuacją.

Jakubowy Hotel w sercu Gdyni

Plac Kaszubski to niegdyś serce Gdyni, dokąd dochodziło się prosto z dworca kolejowego ulicą Starowiejską. Hotel mieści się w pierwszym gdyńskim „drapaczu chmur”, który wzniósł Jakub Scheibe w 1928 roku, na prośbę swej żony Elżbiety. Oczywiście nie zapomniał o nadbudowie, w której obecnie znajduje się urokliwy apartament Jakubowy. Ta wystająca ponad główną linię dachu nadbudowa nosi nazwę „belwederku”. Jakub w latach 20-tych, jako jedyny z rodzeństwa Scheibe, powrócił z Ameryki do Gdyni. Nie spoczął jednak na laurach i nadal wypływał w morze, by dostarczać ryby do rodzinnej wędzarni. Elżbieta, za każdym razem wypatrywała go ze swego „bocianiego gniazda” na górze kamienicy. Tę romantyczną historię przypomina pomnik-ławeczka, przedstawiający parę staruszków, siedzących obok siebie. Z kieszeni męskiej marynarki wystaje liścik o treści: „Jakubie, jeśli na ostatnim piętrze zbudujesz dla mnie pokoik, będę widziała kiedy wracasz z morza. Elżbieta”. Na ławeczce na zawsze usiedli właśnie Elżbieta i Jakub, wskazujący palcem na „belwederek”.



Jakubowy Hotel ma niezwykłe położenie w ścisłym śródmieściu Gdyni, a nad morski brzeg można dojść w zaledwie kilka minut. W obiekcie znajdują się 24 przestronne i komfortowe pokoje, wykończone w subtelnie wyrafinowanym stylu, z troską o najdrobniejsze szczegóły. Jasne i w pełni wyciszone wnętrza, pozwalają na chwilę relaksu i odpoczynku od codzienności, hałasu i zgiełku miasta. Do historii miejsca nawiązują wszechobecne dawne fotografie, a klasyczny i elegancki wystrój, wygodne łóżka i przestronne łazienki to już spełnienie jak najbardziej współczesnych wymogów dobrego hotelu. W hotelu znajduje się również sportowa sauna dla 4-6 osób, popularna, tajska restauracja Lolo Thai Jolo, oddzielona, klimatyczna przestrzeń klubowa oraz monitorowany parking.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jakubowy Hotel wprowadził szereg działań związanych z panującą epidemią koronawirusa COVID-19:
dozowniki z płynem do dezynfekcji są dostępne dla gości we wszystkich miejscach ogólnodostępnych;
dezynfekcja powierzchni płaskich i dotykowych co pół godziny
intensywne wietrzenie wolnych pokoi oraz ozonowanie po każdym wymeldowaniu gości z pokoju;
pobytowe sprzątanie jedynie na życzenie gości;
czas gościa przy recepcji ograniczony do minimum.

Na wyróżnienie zasługuje również restauracja Lolo Thai Jolo, która codziennie zaskakuje swoimi smakami miejscowych jak i gości hotelowych. W menu znaleźć można dania z owocami morza, wołowiną, wieprzowiną, kurczakiem, a także zupy, przystawki, makarony i flagowe dania kuchni tajskiej, przygotowywane przez naszych kucharzy czyli dania specjalne!
Jakubowy Hotel to idealne miejsce dla gości biznesowych jak i indywidualnych ceniących sobie komfort wypoczynku.

Stena Line – trzy powody, by odwiedzić Szwecję

Wiosną, kiedy większość linii lotniczych zawiesiła loty z Gdańska do Szwecji, promy z charakterystycznym czerwonym kominem kursowały regularnie, pozwalając na spokojne, bezpieczne i komfortowe podróżowanie z Gdyni do Karlskrony. To połączenie ma już 25 lat i od początku było obsługiwane przez Stena Line (do 1997 roku było to Lion Ferry, spółka będąca filią Stena Line). Co roku tę trasę przemierza ponad pół miliona pasażerów, korzystając z jednego z dwóch bliźniaczych statków z szeroką ofertą atrakcji dla pasażerów: Stena Vision i Stena Spirit.


Skok do Blekinge

Prom Polska-Szwecja wypływa z Gdyni, a portem docelowym jest Karlskrona, stolica prowincji Blekinge. To niewielkie miasto, położone na 33 wyspach, zadowoli wszystkich, którzy chcą zobaczyć, jak wygląda prawdziwa Szwecja. Jest to dawna osada rybacka, ale znajdują się tam również liczne zabytki sakralne i świeckie. Port marynarki wojennej jest wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jest to idealne miejsce na jedno- czy dwudniową wycieczkę do Szwecji, bo pozwala poznać ten kraj w pigułce. Wiele osób zastanawia się, czy można bezpośrednio dopłynąć promem do Sztokholmu, czyli stolicy kraju, ale nie ma takiej możliwości. Dobrą i wygodną alternatywą może być prom do wspomnianej już wcześniej Karlskrony, a następnie wyjazd z noclegiem do Sztokholmu.

Atrakcje w rejsie

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że prom do Szwecji płynie około 10 godzin, a czas ten można wykorzystać na różne aktywności na pokładzie – można zrobić zakupy, odwiedzić restauracje lub bary. Dzięki temu wycieczka do Szwecji będzie dobrą zabawą już na samym jej starcie. Z drugiej strony nic nie szkodzi, aby rejs promem do Szwecji przespać w wygodnej kabinie i wypoczętym rozpocząć poznawanie naszego północnego sąsiada. Promy dysponują kabinami 1, 2 i 4-osobowymi, także z udogodnieniami dla osób z niepełnosprawnościami. W wybranych można podróżować z czworonożnym pupilem.

Bezpieczeństwo

Dzisiaj jest to ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej i Stena Line oferuje bezpieczną i zrównoważoną podróż - z dużą ilością miejsca, świeżym powietrzem i otwartym morzem. Już na terminalu udostępniono większą liczbę punktów, w których można zdezynfekować dłonie, jesteśmy zachęcani do płatności bezdotykowych, kasy wyposażone są w ścianki z plexi. Pasażer, wykazujący objawy zakażenia COVID-19 musi liczyć się z odmową wejścia na pokład. Specjalne oznaczenia na podłodze oraz komunikaty głosowe rekomendują zachowanie dystansu pomiędzy podróżującymi. Poza tym wdrożono szereg działań już na samych pokładach promów:

  • Wszystkie statki zmniejszyły swoją pojemność pasażerską, aby umożliwić zachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy podróżującymi.
  • Dostępne są pojedyncze kabiny dla osób płynących samotnie.
  • Niektóre miejsca na promach jak place zabaw czy SPA zostały tymczasowo zamknięte.
  • Na promie znajdują się dodatkowe plakaty, informacje na ekranach tv oraz komunikaty głosowe, informujące o zasadach bezpieczeństwa.
  • Zwiększono częstotliwość czyszczenia i dezynfekcji wszystkich powierzchni w kabinach i miejscach publicznych.
  • Samoobsługa podczas posiłków została wstrzymana lub zmodyfikowana, a pasażerowie otrzymują indywidualnie serwowane dania.
Zobacz film, dotyczący zasad bezpieczeństwa na promach Stena Line.
 
Na zakończenie warto wiedzieć, że dzięki współpracy z Miastem Gdynia każdy, kto wpisze kod promocyjny GDYNIA podczas rezerwacji internetowej, otrzymuje zniżkę 40 zł dla każdej podróżującej osoby na wybrane rejsy turystyczne. Zniżki są dostępne także podczas rezerwacji w biurach podróży, telefonicznie bądź na terminalu. Warto zapoznać się z tą ofertą promocyjną.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 12.10.2020 15:16
  • ikona

    Autor: Grażyna Pilarczyk (g.pilarczyk@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 14.10.2020 08:52
  • ikonaZmodyfikował: Estera Grubert
ikona

Zobacz także

Najnowsze