Co nowego

Gdzie na plażę z psem w sezonie?

w sezonie czy nie, pamiętajmy, by psa trzymać na smyczy// fot. Bogumiła Ślusarczyk, zdjęcie z 2 lutego pochodzi z naszej facebookowej grupy Gdynia w obiektywie

w sezonie czy nie, pamiętajmy, by psa trzymać na smyczy// fot. Bogumiła Ślusarczyk, zdjęcie z 2 lutego pochodzi z naszej facebookowej grupy Gdynia w obiektywie

Pogoda skłania do częstszego przebywania na świeżym powietrzu i aktywnego spędzania czasu na łonie natury. Z pogody chcemy korzystać z naszymi czworonożnymi przyjaciółmi. Pamiętajmy jednak, że od 1 maja do 30 września w Gdyni obowiązuje zakaz wprowadzania psów na wybrane plaże. Gdzie w takim razie w sezonie możemy wybrać się z naszym czworonogiem, aby ten mógł pobiegać po piasku? Na plażę dla psów. W Gdyni znajdziemy dwa takie miejsca: w Orłowie i na Oksywiu.

Pierwsza plaża, na którą możemy wybrać się z psem, znajduje się w Orłowie, pomiędzy wejściem nr 18 a 19. To oznakowany stumetrowy odcinek, po którym nasze zwierzaki mogą biegać do woli. Stumetrowy wycinek brzegu przez cały rok czeka na chętne do zabawy w wodzie i piasku psiaki. Szczególnie w weekendy miejsce to tętni życiem. 
Do psiej plaży prowadzi ścieżka spacerowa przez park Kolibki. A to właśnie tam, przy al. Witolda Kukowskiego, niedaleko wejścia na kąpielisko, mieści się ogrodzony wybieg dla psów, gdzie można z nimi poćwiczyć i sprawdzić ich refleks.

Druga gdyńska psia plaża znajduje się na Oksywiu w okolicach wejścia nr 4. Tutaj również na stumetrowym odcinku bez obaw można pobawić się z pupilem.

Na obu plażach obowiązuje używanie smyczy i/lub kagańca. Poza tym zawsze należy sprzątać po swoim czworonogu. Oszczędzamy w ten sposób „przykrych niespodzianek” innym spacerowiczom i plażowiczom.
Przypominamy, że za wchodzenie z psem lub innym zwierzęciem w sezonie na plaże, które nie są do tego wyznaczone, możemy dostać od Straży Miejskiej pouczenie, a nawet mandat do 500 zł.

  • ikonaOpublikowano: 28.04.2023 09:40
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 28.04.2023 10:16
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze