Trzy gdyńskie kąpieliska – Redłowo, Śródmieście i Babie Doły są otwarte dla mieszkańców i turystów.
Co nowego

JAK LINOSKOCZEK – koncert dla Marka Pacuły

Koncert charytatywny dla Marka Pacuły
W poniedziałek, 14 kwietnia 2014 r. w Teatrze Miejskim w Gdyni przy ul. Bema 26 o godz. 18.00 rozpocznie się koncert charytatywny dla Marka Pacuły, artysty Piwnicy pod Baranami, kontynuatora dzieła Piotra Skrzyneckiego.


Usłyszeć będzie można piosenki ze spektakli kabaretowych wyreżyserowanych przez Marka Pacułę w Teatrze Miejskim: „Play Boy", „Nasza jest noc", „Grunt to forsa", „Nie przerywajcie zabawy", „Zbiór bzdur", „Zwierzenia Koniecznego" w wykonaniu aktorów teatru i zaproszonych gości. Zaśpiewają: Beata Buczek-Żarnecka, Barbara Damulewicz, Olga Barbara Długońska, Dorota Lulka, Elżbieta Mrozińska, Zbigniew Jankowski, Rafał Kowal, Leon Krzycki, Dariusz Siastacz, Bogdan Smagacki, Mariusz Żarnecki. Zagrają: Rama 111 w składzie: Jan Rejnowicz (fortepian, kierownik muzyczny), Janusz Kadyszewski (bas), Andrzej Śliwa (perkusja), Przemek Dyakowski (saksofon), Piotr Nadolski (trąbka, akordeon), Marian Benedyka (fortepian), Gabriela Kucz (flet) oraz Marzena Sikała (skrzypce).

Podczas koncertu będzie można także usłyszeć wiązankę utworów przedwojennych oraz piosenek z repertuaru Piwnicy pod Baranami, znanych z wykonań Ewy Demarczyk czy Marka Grechuty m.in.  „Nasza jest noc", „Pijackie tango", „Nie dokazuj", „Dni, których jeszcze nie znamy", „Czarne anioły" i Karuzela z Madonnami".

Koncert poprowadzą: Violetta Seremak - Jankowska i Maciej Sykała.

Całkowity dochód z koncertu przekazany zostanie na leczenie i rehabilitację Marka Pacuły. Podczas koncertu odbędzie się również aukcja pamiątek z Piwnicy pod Baranami oraz kwesta.

Bilety/ cegiełki w cenie 40 zł i 50 zł dostępne w kasie Teatru Miejskiego (tel. 58 660 59 46).

Marek Pacuła
  - artysta Piwnicy Pod Baranami, przez 15 lat szef artystyczny Piwnicy. Satyryk, dziennikarz, konferansjer, reżyser teatralny i estradowy, autor tekstów, ostatnio współpracujący ze „Szkłem kontaktowym" TVN 24. Twórca głośnych wieczorów kabaretowych wyreżyserowanych w Teatrze Miejskim w Gdyni.

Od roku pozostaje w stanie śpiączki po rozległym udarze mózgu. Kolejnym problemem jest cukrzyca, która utrudnia opiekę nad chorym. Długotrwała choroba sprawia, że potrzebuje naszej pomocy w przekazaniu środków na leczenie i rehabilitację. Ten koncert jest pierwszym, organizowanym w Gdyni, w mieście, w którym Marek Pacuła stworzył najlepsze swoje spektakle teatralne.

ikona

Najnowsze