Co nowego

Juniorskie biznesy na start

Laureaci jednej z poprzednich edycji konkursu Junior Biznes, fot. Dawid Linkowski

Laureaci jednej z poprzednich edycji konkursu Junior Biznes, fot. Dawid Linkowski

Kreatywni uczniowie ze smykałką do biznesu będą mogli znów poddać swoje pomysły pod ocenę jury. Do końca stycznia potrwają zgłoszenia do piątej już edycji konkursu Junior Biznes.

Piąta edycja konkursu Junior Biznes to idealna okazja na sprawdzenie swoich szans w świecie biznesu – mogą to zrobić uczniowie szkół średnich i podstawowych z całej Gdyni. Wszystko po to, żeby poszerzyć wiedzę na temat ekonomii, działać na rzecz lokalnej społeczności i nauczyć się współpracy w grupie.

W ramach dedykowanej uczniom gdyńskich szkół średnich kategorii „Junior Biznes” uczestnicy stworzą, przedstawią i zrealizują projekt inicjatywy przedsiębiorczej, jednorazowej lub stałej, możliwej do zrealizowania w lokalnej społeczności/przestrzeni rozumianej jako szkoła, dzielnica czy całe miasto. Nagrodą są środki finansowe na realizację pomysłu oraz prestiżowe badania predyspozycji zawodowych uczestników metodą Thomas International.

Druga z kategorii, „Junior Biznes SP”, to konkurs dla uczniów 6, 7 i 8 klasy szkół podstawowych na stworzenie filmu na temat „Moja firma marzeń”. Nagrodą są karnety wstępu do obiektów rekreacyjno-kulturalnych w Gdyni dla każdego z trzech wybranych zwycięskich zespołów oraz przede wszystkim prezentacja nagrodzonych filmów w Gdyńskim Centrum Filmowym.

W obu kategoriach oceniana będzie m.in. oryginalność i innowacyjność pomysłu oraz spójność koncepcji. To nie wszystko - uczestnicy przygotują się do realizacji projektów i wezmą udział w bezpłatnych warsztatach z zarządzania projektami, wystąpień publicznych, twórczego rozwiązywania problemów oraz w warsztatach filmowych.

Zapisy


Zgłoszenia grup liczących od 3 do maksymalnie 7 osób będą przyjmowane do 31 stycznia 2020 roku. Konkurs realizowany jest we współpracy m.in. z Fundacją Gospodarczą w Gdyni oraz Gdyńską Szkołą Filmową.

Więcej informacji, w tym regulaminy i formularze zgłoszeniowe wraz z oświadczeniami znajdują się na stronie www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl oraz facebookowym fanpage’u Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

ikona

Zobacz także

Najnowsze