Co nowego

Kocie domki. Uwaga, pula domków wyczerpana, wnioskowanie zakończone

Złoż wniosek o koci domek w czerwcu, odbierz go jesienią. Takie domki umożliwiają przetrwanie zimy kotom. Fot. mat. Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdyni.

Złoż wniosek o koci domek w czerwcu, odbierz go jesienią. Takie domki umożliwiają przetrwanie zimy kotom. Fot. mat. Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdyni.

Uwaga: pula domków wyczerpana, a tym samym wnioskowanie o domki dla kotów już zakończone.  

Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdyni – podobnie jak w poprzednich latach – ogłasza możliwość wnioskowania o kocie domki. Od 4 czerwca rusza program „Koci dom”. W ciągu 18 lat urzędnicy wydali 507 domków dla czworonożnych, wolno żyjących kotów. Kocie domki, ocieplone, drewniane i estetyczne, stanowią schronienie, w którym koty mogą przetrwać zimę z dala od mrozów, śniegu i wiatru. 

Gdynia dba o koty 

Koty są niezwykle ważne w życiu mieszkańców Gdyni. Gdynianie przywiązują się do nich, opiekują, dokarmiają. Również miasto od lat angażuje w pomoc nie tylko zwierzętom, ale również ich opiekunom. Zapobiega też nadmiernemu rozrostowi populacji kotów wolno żyjących. 

W tym celu Gdynia realizuje program kastracji/sterylizacji kotów – zarówno właścicielskich, jak i wolno żyjących. Zakończyła już się tegoroczna edycja sterylizacji/kastracji kotów właścicielskich, na realizację której Gdynia przeznaczyła 20 tys. zł. Trwa nadal program sterylizacji/kastracji kotów wolno żyjących, na realizację którego miasto przeznaczyło kwotę 70 tys. zł. 

Pomoc i wsparcie to również karma. Każdy zarejestrowany opiekun kota wolno żyjącego otrzymuje 2 kg karmy miesięcznie na swojego podopiecznego. Dystrybuuje ją  OTOZ Animals – Schronisko „Ciapkowo” w Gdyni

Koci domek – złóż wniosek 

Od 4 czerwca można będzie składać wnioski o kocie domki. Co muszą zrobić mieszkańcy wspierający koty wolno żyjące, by taki domek otrzymać? Należy wypełnić wniosek (w załączniku pod artykułem) i złożyć go do końca sierpnia w Sali Obsługi Mieszkańców w Gdyńskim Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, pocztą tradycyjną lub w kancelarii ogólnej Urzędu Miasta Gdyni. Po akceptacji wniosku domki będą wydawane. Akcja ich wydawania rozpocznie się na przełomie października i listopada br. Koci domek. Fot. mat. Wydział Środowiska Urzędu Miasta Gdyni


Warto też pamiętać, że ustawienie kociego domku wymaga pisemnej zgody właściciela lub osoby administrującej terenem. Jeżeli właścicielem gruntu jest Gdynia, zgodę musi wyrazić Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Geodezji

Uwaga! Liczba domków jest ograniczona, zatem liczy się kolejność zgłoszeń. Macie pytania? Skontaktujcie się z Wydziałem Środowiska Urzędu Miasta Gdyni.

  • ikonaOpublikowano: 10.07.2024 12:30
  • ikona

    Autor: Zygmunt Gołąb (z.golab@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 10.07.2024 13:47
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Zobacz także

Najnowsze