Uwaga! Skrócił się termin przerwy w dostawie ciepłej wody. OPEC już napełnia sieć. Szczegóły w komunikacie.
Co nowego

Licytuj i pomagaj. Hity gdyńskich aukcji WOŚP

Kolaż zdjęć promujących internetowe aukcje na rzecz WOŚP. Do zdobycia są m.in.: kolacja z Januszem Palikotem, rejs żaglowcem STS „Pogoria”, weekend w hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront czy możliwość zostania pomocnikiem maszynisty na jeden dzień // fot. materiały prasowe gdyńskich sztabów

Kolaż zdjęć promujących internetowe aukcje na rzecz WOŚP. Do zdobycia są m.in.: kolacja z Januszem Palikotem, rejs żaglowcem STS „Pogoria”, weekend w hotelu Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront czy możliwość zostania pomocnikiem maszynisty na jeden dzień // fot. materiały prasowe gdyńskich sztabów

Kolacja z Januszem Palikotem, możliwość zostania pomocnikiem maszynisty na jeden dzień, rejs legendarnym żaglowcem STS „Pogoria”, spotkania z parlamentarzystami czy dziekanem WSAiB, a także metamorfoza z Anną Wrzodak i Bartkiem Januszem. To tylko niektóre propozycje, o jakie można walczyć w internetowych licytacjach na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 31. finał tej charytatywnej akcji już w niedzielę, 29 stycznia. Prezentujemy hity gdyńskich aukcji online.


Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tuż-tuż. Do corocznego, dobroczynnego grania pozostały cztery dni. Cel zbiórki jak zawsze jest szczytny. Tym razem zebrane środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu do szybkiej identyfikacji bakterii, które mogą doprowadzić do sepsy, czyli niekontrolowanej, gwałtownej reakcji organizmu na zakażenie.

Do akcji jak co roku włącza się również Gdynia. Tradycyjna kwesta na ulicach odbędzie się 29 stycznia. Jednak Orkiestrę można też wspierać, biorąc udział w internetowych aukcjach lub zbiórkach online. Licytacje są prowadzone w serwisie Allegro.

Hity gdyńskich aukcji


Poniżej prezentujemy najchętniej licytowane i najatrakcyjniejsze przedmioty i oferty, które zebrały i wystawiły na aukcje gdyńskie sztaby, instytucje i osoby związane z naszym miastem.

Niekwestionowanym hitem jest kolacja z Januszem Palikotem połączona z przelotem balonem. To ma być wieczór wypełniony dobrą zabawą i pysznym jedzeniem. Kolacja odbędzie się na jeziorze Jaczno. Obecna cena to 25 tys. zł.

Jak Gdynia, to morze. Dlatego wśród internetowych aukcji nie mogło również zabraknąć morskich wypraw. Dużym zainteresowaniem cieszy się rejs po basenie Morza Śródziemnego legendarnym żaglowcem STS „Pogoria”. Do zdobycia jest też jednodniowa wycieczka na pokładzie jachtu „Copernicus”. To jednostka, która uczestniczyła w regatach dookoła świata w latach 1973-1974.

Ciekawe propozycje przygotowały również gdyńskie instytucje kultury oraz służby i przedsiębiorstwa miejskie. Biblioteka Gdynia daje możliwość zostania bibliotekarzem na jeden dzień. Zwycięzca licytacji będzie mógł towarzyszyć zespołowi jednej z miejskich bibliotek. Popularnością cieszy się także propozycja PKP SKM w Trójmieście. Spółka oferuje możliwość zostania pomocnikiem maszynisty. Zwycięzca m.in. rozpocznie zmianę z maszynistą, zwiedzi dyspozytornię PKP SKM i halę naprawczo-serwisową. Do wylicytowania jest również dzień z Ekopatrolem Straży Miejskiej w Gdyni czy coś dla miłośników komunikacji miejskiej, czyli dzień z PKM Gdynia. Ponadto Bałtycki Teatr Różnorodności daje możliwość wystąpienia w przedstawieniu teatralnym.

Wnętrze jednej z gdyńskich bibliotek. Grafika promująca licytację na rzecz WOŚP - możliwość zostania bibliotekarzem na jeden dzień // materiały prasowe

Uwagę licytujących niezmiennie przyciągają spotkania z parlamentarzystami. Posłanka Barbara Nowacka zaprasza na obiad w Cyganerii. Natomiast Henryka Krzywonos-Strycharska oferuje wspólną kawę oraz lampę solną z bryły soli z kopalni w Kłodawie. Sławomir Rybicki proponuje zwiedzanie parlamentu połączone z lunchem. Ponadto senator przekazał na licytację wyjątkowy egzemplarz Konstytucji RP z podpisami trzech byłych prezydentów: Lecha Wałęsy, Aleksandra Kwaśniewskiego i Bronisława Komorowskiego. Z kolei wicemarszałek Sejmu Włodzimierz Czarzasty proponuje spotkanie przy kawie i egzemplarz Konstytucji RP podpisany przez trzech przewodniczących Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego: Aleksandra Kwaśniewskiego, Włodzimierza Cimoszewicza i prof. Marka Mazurkiewicza. Do wylicytowania są także: wspólne sadzenie drzewa z Robertem Biedroniem czy teczka pełna niespodzianek od posła Marka Rutki.

Teczka poselska Marka Rutki na grafice promującej licytacje na rzecz WOŚP // materiały prasowe

Ciekawe gdyńskie aukcje to też: dzień z dziekanem WSAiB w Gdyni – dr. Pawłem Bykowskim, metamorfoza z makijażystką Anną Wrzodak i fryzjerem Bartkiem Januszem, profesjonalna sesja zdjęciowa od HARTWIG, warsztaty dla 10 osób w K5 Akademii Kulinarnej, weekend w Courtyard by Marriott Gdynia Waterfront, plakat Jana Rutki wykonany na stulecie Portu Gdynia – z podpisem autora, weekendowy pobyt w hotelu Mercure Gdynia Centrum czy karnet na Open’er Festival 2023.

dr Paweł Bykowski , dziekan w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu w Gdyni na tle białej ściany z napisem z nazwą uczelni. Grafika promująca licytację na rzecz WOŚP // fot. materiały prasowe

Coś dla siebie znajdą również miłośnicy sportu. Do zdobycia są m.in. gadżety od Arki Gdynia czy piłka z autografem Filipa Dylewicza – legendy polskiej koszykówki.

Internetowe aukcje to nie jedyny sposób, w jaki można wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Gdyńskie sztaby założyły również e-skarbonki. W taki sposób datki można przekazywać bezgotówkowo i bez wychodzenia z domu.

Więcej informacji na temat gdyńskiego 31. finału WOŚP można znaleźć na stronie www.gdynia.pl/wosp2023.

  • ikonaOpublikowano: 27.01.2023 08:15
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 27.01.2023 08:22
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Zobacz także

Najnowsze