Jak pracuje Urząd Miasta Gdyni i miejskie jednostki w majowy weekend? Sprawdź komunikat dla mieszkańców
Co nowego

W Marszewie posadzono 100 dębów na 100-lecie Policji

W Marszewie posadzono 100 dębów na 100-lecie Policji  // fot. KMP w Gdyni

W Marszewie posadzono 100 dębów na 100-lecie Policji // fot. KMP w Gdyni

Policjanci z gdyńskiej komendy przeprowadzili akcję „100 drzew na 100-lecie Policji”. Na terenie Leśnego Ogrodu Botanicznego "Marszewo" wkopano 100 dębów.

W 2019 roku obchodzimy 100. rocznicę powstania Policji Państwowej. Dokładnie 24 lipca 1919 roku Sejm Ustawodawczy uchwalił ustawę o Policji Państwowej. Stała się ona symbolem wolnej Polski, która wróciła na mapy Europy i świata po 123 latach zaborów. Od tego czasu niezmiennie troszczy się o ochronę bezpieczeństwa, ładu i porządku publicznego.

W celu uczczenia tej wyjątkowej rocznicy policjanci z gdyńskiej komendy wraz z przedstawicielami NSZZ Policjantów Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych oraz Nadleśnictwa Gdańsk  przeprowadzili akcję "100 drzew na 100-lecie Policji".

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 23.10.2019 11:44
  • ikona

    Autor: Justyna Bronk (j.bronk@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 23.10.2019 14:00
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Najnowsze