Od lipca remont Sali Obsługi Mieszkańca i zmiany w funkcjonowaniu urzędu. Szczegóły w komunikacie. 
Co nowego

Spotkanie z autorką głośnej książki „Chłopki”

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na spotkanie z  pisarką, Joanną Kuciel-Frydryszak, autorką książki „Chłopki”. Fot. mat. org.

Muzeum Emigracji w Gdyni zaprasza na spotkanie z pisarką, Joanną Kuciel-Frydryszak, autorką książki „Chłopki”. Fot. mat. org.

Co dało nam chłopskie dziedzictwo, co zabrało w naszym życiu? Będzie okazja pokusić się o taką refleksję na spotkaniu autorskim z Joanną Kuciel-Frydryszak, autorką głośnej książki „Chłopki”. Na wydarzenie, które odbędzie się w czwartek, zaprasza Muzeum Emigracji. 

Joanna Kuciel-Frydryszak to znana pisarka, której książki od wielu lat wzbudzają ogromne zainteresowanie. Jest autorką takich pozycji, jak „Słonimski. Heretyk na ambonie”, „Iłła. Opowieść o Kazimierze Iłłakowiczównie”, „Służące do wszystkiego” czy „Służąca rozmawia z państwem stojąc”. Była wielokrotnie nominowana do najważniejszych nagród literackich. Książka „Chłopki” to jej najnowsze dzieło. 

- Zapraszam serdecznie na spotkanie z niezwykłą kobietą, pisarką, Joanną Kuciel-Frydryszak, autorką książki „Chłopki”. Na spotkanie zapraszamy 9 listopada, w najbliższy czwartek o godzinie 18:00 do sali kinowej naszego muzeum na drugim piętrze – mówi Justyna Sienkiewicz-Baraniak z Muzeum Emigracji w Gdyni. - Joanna Kuciel-Frydryszak to niezwykła kobieta, niezwykła pisarka, ponieważ dokonała dwóch absolutnie fantastycznych rzeczy. Napisała książkę, która po pierwsze kilka tygodni po premierze wyprzedała się z polskich księgarń, co przy obecnym stanie czytelnictwa jest dosyć dużym wyczynem. Po drugie - w książce „Chłopki” oddała głos osobom, którym do tej pory głosu w dyskursie publicznym nie oddawano – wiejskim kobietom, mieszkankom polskiej wsi okresu międzywojennego - podkreśla. 

Okładka książki. Fot. mat. org. 

„Chłopki” to historia kobiet, naszych babek, prababek, ich życia, często tragicznych losów, naznaczonych przez różne czynniki: polityczne, społeczne, gospodarcze, religijne. 

- To bardzo ciekawe wydarzenie i myślę, że będzie dużo wzruszeń, bo dla części z czytelników, z osób, które przychodzą na te spotkania, te historie to są po prostu historie rodzinne. Myślę, że warto skorzystać z okazji i być może pokusić się o refleksję na temat tego, co to chłopskie dziedzictwo nam dało i co zabrało w naszym własnym życiu. Zapraszam – zachęca Justyna Sienkiewicz-Baraniak.

  • ikonaOpublikowano: 07.11.2023 11:13
  • ikona

    Autor: Zygmunt Gołąb (z.golab@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 07.11.2023 15:30
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Zobacz także

Najnowsze