Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie. Budowa węzła Karwiny. Prace odbywają się całodobowo i trwać będą do dnia 28 września. Szczegóły w komunikacie.
Co nowego

Stańko i Nouvelle Vague gwiazdami Ladies’ Jazz Festival!

fot. materiały prasowe organizatora.

fot. materiały prasowe organizatora.

Pod koniec lipca Gdynia po raz piętnasty zmieni się w stolicę kobiecego jazzu. Do Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej na wielki finał Ladies’ Jazz Festival 2019 przyjedzie Krystyna Stańko, jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych w Polsce oraz Nouvelle Vague, francuska grupa, której muzyka jest jedynym w swoim rodzaju hołdem dla wielkich gwiazd rocka. Bilety już w sprzedaży.

Organizatorzy Ladies’ Jazz Festival zdradzili, kogo usłyszymy podczas wielkiego finału 28 lipca. To gwiazdy światowego formatu. Jako pierwsza na deskach Teatru Muzycznego wystąpi Krystyna Stańko z orkiestrą. Artystka przyjedzie do Gdyni promować swój najnowszy album Aquarius.- Wielkie standardy jak My Favourite Things czy You Don’t Know What Love Is, cudna pieśń Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory Zmierzch, aranżacje Krzysztofa Herdzina, orkiestra kameralna plus stały zespół artystki i kwintet instrumentów dętych – tak rozbudowanego składu jeszcze na Ladies’ Jazz Festival nie było. To trzeba zobaczyć, usłyszeć i zakochać się w tej muzyce pełnej piękna, zmysłowości i niuansu i w tych ciągle pełnych piękna piosenkach – mówi Maciej Farski, rzecznik prasowy festiwalu.

Kolejny koncert to nie tylko dawka świetnej muzyki prosto z Francji, ale także okazja do świętowania. Drugą gwiazdą wieczoru będzie zespół Nouvelle Vague, który właśnie podczas 15. edycji Ladies’ Jazz Festival będzie obchodził piętnastolecie istnienia. Zespół odwiedził Gdynię ostatni raz 11 lat temu. Od tamtego czasu grupa Marca Collina wzbogaciła swoją dyskografię o 5 nowych krążków, w tym najnowszy Curiosities. Na płycie znajdziemy brawurowo wykonane covery m.in. Eurythmics, Human League czy Devo. Wszystkie zaaranżowane w charakterystycznym dla zespołu rytmie bossa-novy. W trakcie festiwalu wystąpią także: Beth HartAdela Konop, Madeleine PeyrouxAngelique Kido i Luisa Sobral. Bilety i szczegółowy program dostępne są na stronie organizatora. Festiwal odbędzie się w dniach 21-28 lipca w Gdyni i Wejherowie.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
ikona

Zobacz także

Najnowsze