Co nowego

Sto firm skorzystało z dobrej rady

Dokładnie 100 gdyńskich firm skorzystało z bezpłatnego doradztwa zapewnionego przez miasto, zdj. ilustracyje / pixabay

Dokładnie 100 gdyńskich firm skorzystało z bezpłatnego doradztwa zapewnionego przez miasto, zdj. ilustracyje / pixabay

Dokładnie 100 gdyńskich firm różnych rozmiarów, od jednoosobowych działalności po duże spółki skorzystało z oferowanego przez miasto bezpłatnego doradztwa. Przedsiębiorcy dotknięci pandemią koronawirusa wykorzystali 239 godzin konsultacji z ekspertami, pytając m.in. o kwestie prawne, podatkowe, ale i rady dotyczące strategii czy marketingu.

Zakończył się okres, w którym gdyńscy przedsiębiorcy mogli otrzymać bezpłatne vouchery na usługi profesjonalnych firm doradczych. Doradztwo dla lokalnych firm było jednym z elementów tzw. Gdyńskiego Falochronu dla biznesu – programu pomocowego, który przygotowało miasto na samym początku kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa.

Przypomnijmy, że od kwietnia do końca czerwca gdyńskie firmy mogły zgłaszać się do Gdyńskiego Centrum Wspierania Przedsiębiorczości, które wydawało vouchery na darmowe usługi doradcze, realizowane online i w bezpieczny sposób. Każda firma mogła liczyć na od 3 do 6 godzin bezpłatnych porad z kilku różnych dziedzin: prawnej, podatkowej, finansowej, biznesowej, marketingowej i strategicznej.

- Po wybuchu pandemii szybko zaoferowaliśmy przedsiębiorcom konkretne rozwiązania. Jednym z nich było profesjonalne doradztwo, tak kluczowe w obliczu dynamicznie zmieniającej się sytuacji na rynku. Merytoryczne wsparcie dawało przedsiębiorcom w najtrudniejszym okresie więcej pewności siebie i pozwalało szybko powrócić na właściwe tory. Miejskie vouchery pomagały znaleźć nie tylko odpowiedzi na nurtujące pytania dotyczące sytuacji prawnej i podatkowej, ale też wskazywały dobre praktyki marketingowe. Równe 100 firm, które skorzystało z naszych voucherów to dowód na to, że lokalny biznes potrzebował takiej formy wsparcia – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki.

Od samego początku akcji największym zainteresowaniem cieszyły się kancelarie prawnicze, w miarę upływu czasu przedsiębiorcy zasięgali rady główne w zakresie marketingu i strategii. To wskazuje, że po początkowych problemach w czasie pandemii firmy zaczęły planować swój biznes na nowo. Łącznie do 100 przedstawicieli gdyńskiego biznesu trafiło 239 godzinnych voucherów.

Poniżej bardziej szczegółowe statystyki wydanych przez GCWP voucherów na usługi doradcze:


  • doradztwo prawne - 75 voucherów na usługi 11 doradców
  • doradztwo podatkowe – 12 voucherów na usługi 4 doradców
  • doradztwo finansowe - 2 vouchery na usługi 2 doradców
  • doradztwo biznesowe - 76 voucherów na usługi 6 doradców
  • doradztwo marketingowe - 29 voucherów na usługi 6 doradców
  • doradztwo strategiczne - 45 voucherów na usługi 5 doradców

Z bezpłatnego doradztwa oferowanego przez miasto skorzystali zarówno reprezentanci tzw. sektora MSP (małych i średnich przedsiębiorstw), jak i większe spółki z.o.o.

ikona

Najnowsze