Co nowego

Za nami Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości w Gdyni

Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Fot. Zygmunt Gołab

Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Fot. Zygmunt Gołab

Około 100 wystawców, bogata oferta edukacyjna i zawodowa, możliwość wykonania makijażu i zdjęcia do CV oraz skonsultowania dokumentów rekrutacyjnych z doradcą zawodowym – to tylko kilka powodów, dla których warto było wybrać się na Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości, które we wtorek, 21 maja, odbyły się w Polsat Plus Arena Gdynia. 

To ważne wydarzenie w kalendarzu imprez Gdyni. Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości co roku cieszą się dużym zainteresowaniem, uczestniczy w nich wielu wystawców, odwiedzają je tysiące mieszkańców nie tylko Gdyni, ale i ościennych powiatów. To wyjątkowa okazja, żeby poznać przyszłych pracodawców – zadać im pytania, dowiedzieć się więcej o warunkach i specyfice pracy, a nawet odbyć wstępną rozmowę kwalifikacyjną. 

Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Fot. Zygmunt Gołąb

- Jak co roku zaprosiliśmy wystawców, przedstawicieli firm z różnych branż, takich jak m.in. stoczniowa, przemysłowa, usługowa, hotelarska, mamy też przedstawicieli służb publicznych i służb mundurowych. Osoby szukające pracy miały na targach świetną okazję, by porozmawiać z potencjalnymi pracodawcami o zasadach rekrutacji – mówi Agnieszka Majewska, kierownik Działu Pośrednictwa Pracy i Pośrednictwa Zawodowego Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni

Nowością w tym roku była Strefa Przedsiębiorczości. 

- Zaprosiliśmy do niej m.in. doradców biznesowych z Fundacji Gospodarczej i Diia.Business, doradcę podatkowego z Kancelarii Prawa Podatkowego, trenera przedsiębiorczości z ZINK Studio, menedżera ds. pożyczek z Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości, pracownika Stanowiska Dotacji z Powiatowego Urzędu Pracy w Gdyni. To miejsce dla osób które prowadzą działalność gospodarczą bądź dopiero zastawiają się nad jej założeniem. W tym miejscu mogły porozmawiać ze specjalistami z różnych dziedzin w zakresie zakładania czy prowadzenia firmy - podkreśla Agnieszka Majewska

Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Fot. Zygmunt Gołąb 

Ogromnym zainteresowaniem – jak co roku - cieszyło się stanowisko doradców zawodowych. Można tam było skonsultować swoje CV, uzyskać cenne wskazówki, jak profesjonalnie przygotować dokumenty aplikacyjne. Była również możliwość bezpłatnego wykonania profesjonalnego zdjęcia do aplikacji dzięki fotobudkom, do których ustawiła się całkiem spora kolejka. 

Jedną z ponad 2,500 tys. osób, które odwiedziły targi, był 27-letni Mateusz z Gdyni, mechanik po szkole zawodowej. 

- Obecnie szukam z pracy, ale z moją chorobą może być ciężko, bo mam padaczkę – powiedział nam Mateusz. - Mam jednak nadzieje, że uda mi się coś dostać - zaznacza. 

Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Fot. Zygmunt Gołab

Czego oczekuje po wizycie na targach i konsultacjach z doradcą zawodowym, do którego ustawił się w kolejce? 

- Przebranżowienia się, albo znalezienia jakiejkolwiek pracy – odpowiedział Mateusz.  – Jestem bezrobotny od około 3 miesięcy. Wcześniej pracowałem w prywatnym warsztacie, ale zostałem zwolniony ze względu na atak padaczki w miejscu pracy, choć szef był poinformowany o mojej chorobie – podkreśla młody mężczyzna. – Chciałbym omówić z doradcą zawodowym kwestię uzyskania zaświadczenia o niepełnosprawności, jak się do tego przygotować, gdzie złożyć dokumenty. Może dzięki temu szybciej znajdę pracę? – dodaje. Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości co roku cieszą się dużym zainteresowaniem. Fot. Zygmunt Gołab 

Mateusz cieszy się, że takie targi są organizowane w Gdyni. 

- To jest bardzo pomocne dla wszystkich osób szukających pracy. Jest możliwość uzyskania różnych informacji, szybkiej odpowiedzi na to, czy nadaję się do danej pracy, czy nie? Ja straciłem dużo czasu na jeżdżenie po różnych zakładach pracy, w których składałem CV. Mówiono mi tam, że ktoś do mnie oddzwoni, ale niestety, nikt nie zadzwonił – kwituje.  

Organizatorem Targów Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości w Gdyni był Powiatowy Urząd Pracy w Gdyni we współpracy z Urzędem Miasta Gdyni, Fundacją Gospodarczą, UNHCR i Wojewódzkim Urzędem Pracy w Gdańsku.

  • ikonaOpublikowano: 22.05.2024 16:09
  • ikona

    Autor: Zygmunt Gołąb (z.golab@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 22.05.2024 16:25
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Zobacz także

Najnowsze