Uwaga! W sobotę PKO Gdynia Półmaraton. Sprawdź zmiany w organizacji ruchu.
Gdynia Mobilna

„Delfinkiem” po Gdyni jeszcze tylko w ten weekend. Uwaga na zmianę trasy

„Delfinkiem” po Gdyni jeszcze tylko w ten weekend. Uwaga na czasową zmianę trasy w Śródmieściu! Fot. Zygmunt Gołąb

„Delfinkiem” po Gdyni jeszcze tylko w ten weekend. Uwaga na czasową zmianę trasy w Śródmieściu! Fot. Zygmunt Gołąb

Ostatnia sobota i niedziela wakacji to ostatnia w tym roku szansa na bezpłatną przejażdżkę gdyńskim meleksem. Sympatyczne „delfinki” kursują aż na dwóch liniach. Warto wybrać się nimi na rundkę po mieście. Uwaga: trasa śródmiejskiego meleksa w najbliższą niedzielę ulegnie zmianie. 


Przypomnijmy: są ekologiczne (elektryczny napęd), zapewniają niezapomniane widoki, zabierają na pokład do 13 pasażerów, a przejażdżka nimi nic nie kosztuje. Takie są właśnie gdyńskie meleksy, ochrzczone pieszczotliwie „delfinkami”. W tym roku ZKM w Gdyni poszerzył ofertę wakacyjną i dodał drugą linię meleksów po Śródmieściu.  

linia orłowski meleks

Mapka z trasą "Orłowskiego Meleksa". Mat. ZKM Gdynia

Pierwsza linia meleksów łączy najatrakcyjniejsze turystycznie miejsca w Orłowie i jest to znana z poprzednich lat linia „Orłowski meleks”. Druga linia funkcjonuje na trasie: ABRAHAMA - WOONERF > Abrahama > Armii Krajowej > Baduszkowej > Zawiszy Czarnego > Armii Krajowej > Borchardta > skwer Kościuszki > al. Jana Pawła II > Skwer Kościuszki > 10 Lutego > Abrahama > ABRAHAMA - WOONERF

linia śródmiejski meleks

Mapka z trasą "Śródmiejskiego Meleksa". Mat. ZKM Gdynia

Przy tej okazji warto wiedzieć, że w związku z Pchlimi Targami na ul. Abrahama w Gdyni, w niedzielę 3 września w godz. 10:00 – 16:00 meleksy na linii Śródmiejski Meleks będą odjeżdżać z ul. Świętojańskiej (zamiast z ul. Abrahama) – z przystanku Skwer Kościuszki - InfoBox 02. 

Obie linie czynne są jeszcze przez cały weekend w godzinach 10:00 – 20:00. Jeśli zatem jeszcze nie skorzystaliście z przejażdżki „delfinkami”, warto to szybko nadrobić. Pamiętajcie również o czasowej zmianie trasy "Śródmiejskiego Meleksa" w niedzielę!
 

  • ikonaOpublikowano: 01.09.2023 14:41
  • ikona

    Autor: Zygmunt Gołąb (z.golab@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 01.09.2023 17:02
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Zobacz także