Gdynia Mobilna

Ważne dla pasażerów ZKM z Oksywia i Obłuża

Rozbudowywana ulica adm. J. Unruga w Gdyni // fot. M.Mielewski

Rozbudowywana ulica adm. J. Unruga w Gdyni // fot. M.Mielewski

W celu zapewnienia rozkładowego rozpoczynania kursów linii autobusowych, przeciwdziałania zakłóceniom w ruchu związanym z rozbudową ul. Unruga oraz umożliwienia ładowania pojazdów elektrycznych Zarząd Komunikacji Miejskiej od 25 kwietnia od godzin szczytu popołudniowego w dni powszednie wprowadza zmiany w funkcjonowaniu linii: 128, 182 i 190. Uruchamia też linię zastępczą 928. Ma to ułatwić mieszkańcom poruszanie się transportem publicznym.


W związku z bardzo dużym utrudnieniem w ruchu autobusów spowodowanym zatorami drogowymi mającymi miejsce w godzinach szczytu popołudniowego na Obłużu i Oksywiu, od dziś - 25 kwietnia 2024 r., w godzinach szczytu popołudniowego w dni powszednie wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu linii: 128, 182 i 190 oraz uruchomienie linii zastępczej 928.

Linie 128 i 928
Trasa linii 128 w wybranych kursach (od godz. 14:40 do godz. 16:26 z Oksywia Dolnego) zostaje skrócona. Zamiast do/z pętli Dom Marynarza, autobusy kursować będą do/z pętli Plac Kaszubski, z pominięciem ul. Władysława IV i al. Piłsudskiego. Przy pl. Kaszubskim (ul. Wójta Radtkego) odbywać się będą postoje niwelujące opóźnienia oraz prowadzone będzie ładowanie autobusów elektrycznych. W kursach w kierunku Oksywia autobusy linii 128 zabierać będą pasażerów od przystanku Plac Kaszubski - Jana z Kolna 02.

Jednocześnie uruchamiona zostaje linia zastępcza 928 na trasie: Dom Marynarza – al. Piłsudskiego – Świętojańska – Władysława IV – Jana z Kolna – Gdynia Dworzec Gł. PKP - Hala 06 – pl. Konstytucji – Wójta Radtkego – Gdynia Dworzec Gł. PKP - Hala 01 – Wójta Radtkego – 3 Maja – Armii Krajowej – Władysława IV – Świętojańska – al. Piłsudskiego – Dom Marynarza. Na trasie linii 928 obowiązują wszystkie przystanki linii 128.

Linia 182
Wybrane kursy z pętli Obłuże Maciejewicza (od godz. 15:05 do godz. 16:35) skierowane zostają ulicami Dąbka i Kwiatkowskiego, z pominięciem dalszego odcinka ul. Dąbka oraz ulic: Zielonej, Bosmańskiej i Unruga. Na zmienionym odcinku trasy obowiązują przystanki Sucharskiego 01 i Kwiatkowskiego 01.

Linia 190
Ze względu na zajęcie przystanku Plac Kaszubski 01 i zlokalizowanego na nim stanowiska ładowania autobusów elektrycznych przez linię 128, w dni powszednie w godz. 15:00-18:00 kursy linii 190 w kierunku Witomina Leśniczówki rozpoczynać się będą od przystanku Plac Kaszubski - Jana z Kolna 02.

Przypomnijmy, że od 13 kwietnia wprowadzone zostały zmiany na na rozbudowywanym obszarze ul. admirała J. Unruga – na odcinku od Estakady Kwiatkowskiego do ul. Nasypowej. Zmiana polega na zamknięciu dla ruchu południowej jezdni ul. Unruga przy skrzyżowaniu z ul. Kwiatkowskiego, przy jednoczesnym udostępnieniu dla ruchu dwukierunkowego jezdni północnej na tym odcinku. Na skrzyżowaniu ul. Unruga i Kwiatkowskiego wyłączona została całkowicie sygnalizacja świetlna, a istniejące skrzyżowanie działała na zasadzie ronda. Przystanki autobusowe z zamkniętego odcinka zostały przeniesione przed skrzyżowanie z ul. Unruga – na istniejącą łącznicę zjazdową z Estakady Kwiatkowskiego.

  • ikonaOpublikowano: 25.04.2024 14:17
  • ikona

    Autor: Dorota Matejczyk-Waletko (d.matejczyk-waletko@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 25.04.2024 16:49
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona

Zobacz także