Kultura

Gdynia Design Days. Co w tym roku w programie?

17. odsłona GDD potrwa od 22 do 30 czerwca (mat. prasowe)

17. odsłona GDD potrwa od 22 do 30 czerwca (mat. prasowe)

Nadchodzi nadbałtycki festiwal designu. Wystawy, spotkania, warsztaty – to tylko niektóre propozycje 17. odsłony Gdynia Design Days. Wydarzenie pod hasłem Gdynia-Zdrój potrwa od 22 do 30 czerwca. Sprawdźmy, co się znalazło w tegorocznym programie festiwalu.

 
Hasło 17. edycji Gdynia Design Days brzmi: Gdynia-Zdrój. Podczas festiwalu zredefiniujemy pojęcie odnowy, korzystając z jej pojemności znaczeniowej, nie odcinając się od kulturowych i historycznych skojarzeń, a przy tym odpowiadając na realne, współczesne potrzeby. Poruszymy wątki związane z zapobiegawczym działaniem zorientowanym na nasze zdrowie i dobrostan oraz uzdrawianiem relacji. Podczas GDD czeka nas program pełen spotkań, warsztatów, wykładów, dyskusji, spacerów oraz wydarzeń towarzyszących.

Otwarcie wystaw GDD odbędzie się w sobotę, 22 czerwca w godz. 16.00-20.00 w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym przy al. Zwycięstwa 96/98 (dostępne dla wszystkich). Tego samego dnia czeka nas wernisaż otwarcia, który zaplanowano w godz. 18.00-22.00. Ponownie spotkamy się w PPNT, ale tym razem na terenach zielonych (między budynkami III i IV).

A co nas czeka w kolejnych dniach festiwalu? Szczegółowy program, wciąż aktualizowany o dodatkowe niespodzianki, warto sprawdzać na bieżąco na stronie GDD.

Jak wziąć udział?


W tym roku wszystkie wydarzenia Gdynia Design Days odbywają się stacjonarnie w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym oraz w różnych lokalizacjach na terenie Gdyni. Niektóre z nich, takie jak np. warsztaty, spotkania, spacery wymagają, wcześniejszych zapisów przez panel Moje GDD. Wstęp jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.

W jakich godzinach otwarte są wystawy?


Wystawy w PPNT dostępne są dla zwiedzających od 22 czerwca w godz. 16.00-20.00 oraz w dniach 23-30 czerwca w godz. 12.00-20.00. Natomiast w pozostałych lokalizacjach na terenie miasta odbędzie się to zgodnie z opisami na stronie GDD.

Warto też wziąć udział w specjalnie przygotowanych oprowadzaniach kuratorskich, których dokładne terminy znajdziemy w programie i opisach poszczególnych wystaw. Poza tym pamiętajmy o licznych wydarzeniach towarzyszących, które GDD współorganizuje wraz partnerami i instytucjami miejskimi.

Więcej informacji znajdziemy na Facebooku GDD oraz stronie internetowej.

Do zobaczenia 22 czerwca w Gdyni!

ikona

Zobacz także