Spektakle / Filmy

„Krok w dorosłość”. Dziewięć historii o dojrzewaniu

Otwarty dla publiczności spektakl „Krok w dorosłość” można zobaczyć 18 czerwca / mat. prasowe Teatru Gdynia Główna

ikona Teatr Gdynia Główna - Gdynia, Pl. Konstytucji 1

ikona Spektakle / Filmy

ikona Płatny, kup bilety

"Krok w dorosłość" to czytanie performatywne, w którym spotkają się dwa światy – polskiej i ukraińskiej młodzieży. To opowieść o procesie dojrzewania, gdzie losowe wydarzenia i nieprzewidywalne okoliczności wymuszają dorosłość na młodych bohaterach znacznie szybciej niż na ich rówieśnikach.


Scenariusz spektaklu opiera się na autentycznych wspomnieniach młodzieży, koncentrując się na kluczowych momentach i przełomach, które doprowadziły ich do obecnego punktu w życiu. Opowiadają one o lęku, trudnościach, stratach (depresja, utrata bliskiej osoby, próba samobójcza, lęk przed wojną, wyobcowanie), ale także o odwadze, determinacji i marzeniach.

Podróżując poprzez dynamiczne opowieści dziewięciorga młodych osób, odkrywamy ludzkie emocje, które poruszają serca i dają nadzieję. To uniwersalna refleksja nad naszym wspólnym człowieczeństwem i przypomnienie, że moment 'kroku w dorosłość' może nadejść niezależnie od wieku, zaskakując nas w najmniej spodziewanym momencie. Z uwagi na psychologiczny aspekt przedstawienia, podczas spektaklu aktorowi towarzyszy osoba wspomagająca w postaci reżysera, który na oczach widza pomaga dogłębnie przedstawić bohatera, kreując jego postać.
 
"Krok w dorosłość" to teatr dokumentalny, który powstał na podstawie wielogodzinnych wywiadów pogłębionych z młodzieżą gdyńskich szkół. To szansa na zrozumienie, współodczuwanie i celebrowanie siły ludzkiego ducha w obliczu wyzwań dorastania.
 
Po spektaklu odbędzie się spotkanie z twórcami, którzy opowiedzą o genezie spektaklu oraz o emocjach, jakie towarzyszyły im podczas tworzenia przedstawienia.
 
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/876605743893946

  • ikonaOpublikowano: 13.06.2023 10:35
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 10.10.2023 14:56
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona