Społeczeństwo

Buns z nagrodą w plebiscycie „Pomorskie Sztormy”

Gdyńska cukiernio-kawiarnia Buns wygrała w kategorii „Sztorm Kulinarny” (fot. Mirosław Pieślak)

Gdyńska cukiernio-kawiarnia Buns wygrała w kategorii „Sztorm Kulinarny” (fot. Mirosław Pieślak)

Gdzie można zjeść drożdżowe bułki, które przyciągają jak magnes? W Gdyni. Cukiernio-kawiarnia Buns triumfowała w plebiscycie „Pomorskie Sztormy” organizowanym przez „Gazetę Wyborczą”. Gdyński lokal zwyciężył w kategorii „Sztorm Kulinarny”. Uroczysta gala rozdania nagród odbyła się we wtorek, 2 kwietnia w Europejskim Centrum Solidarności.


Za nami 19. edycja plebiscytu „Pomorskie Sztormy” organizowanego przez „Gazetę Wyborczą Trójmiasto”. Honoruje on wyjątkowe osoby i instytucje, ciekawe, nietuzinkowe inicjatywy i miejsca, a także przedsięwzięcia i inwestycje, które poprawiają jakość życia i wzmacniają atrakcyjność regionu. Partnerem głównym plebiscytu jest samorząd województwa pomorskiego.
 
Uroczysta gala ogłoszenia laureatów odbyła się we wtorek, 2 kwietnia w Europejskim Centrum Solidarności. Uczestniczyli w niej m.in. pomorscy samorządowcy, przedstawiciele świata nauki, biznesu, kultury, sportu, a także społecznicy. Wzięli w niej udział również prezydent Gdyni Wojciech Szczurek, wiceprezydent Michał Guć i Joanna Zielińska – przewodnicząca Rady Miasta Gdyni.
 
W ramach plebiscytu przyznano nagrody w dziewięciu kategoriach. Wśród laureatów, których wybrali czytelnicy serwisu trojmiasto.wyborcza.pl i papierowego wydania „Gazety Wyborczej Trójmiasto”, nie zabrakło gdyńskich akcentów.

Laureaci plebiscytu „Pomorskie Sztormy” z Grzegorzem Kubickim – redaktorem naczelnym „Gazety Wyborczej Trójmiasto” (fot. Mirosław Pieślak)
Laureaci plebiscytu „Pomorskie Sztormy” z Grzegorzem Kubickim – redaktorem naczelnym „Gazety Wyborczej Trójmiasto” (fot. Mirosław Pieślak)

 
Gdyńska cukiernio-kawiarnia Buns wygrała w kategorii „Sztorm Kulinarny”. To miejsce stworzone przez przyjaciół, którzy kochają słodkie drożdżówki i dobrą kawę. Bunsy, czyli zawijane drożdżowe bułki, są robione na miejscu – w lokalu przy ul. Świętojańskiej 59/1. Każdego dnia są dostępne w kilku różnych smakach.
 
Nagrodę wręczyła Małgorzata Muraszko, redaktorka „Gazety Wyborczej Trójmiasto”, a odebrały ją Magdalena Sałacka i Joanna Karbowiak.
 
– Gratulujemy wszystkim laureatom dzisiejszego plebiscytu. Znaleźć się w takim gronie, to ogromny zaszczyt. Za każdą działalnością stoi przede wszystkim zespół i z tego miejsca chcemy podziękować naszej ekipie. Bez Was nie byłoby tu nas. Dziękujemy – mówiły podczas gali przedstawicielki cukiernio-kawiarni Buns.
 
W pozostałych kategoriach zwyciężyli:
 • „Sztorm Kulturalny”festiwale Inside Seaside i Sea You, które w ciekawy sposób poszerzają trójmiejską ofertę festiwalową i dają możliwość wysłuchania występów międzynarodowych gwiazd i ciekawych młodych lokalnych talentów,
 • „Sztorm Sportowy”finał siatkarskiej Ligii Narodów w Ergo Arenie, którego gospodarzem był Gdańsk, po raz kolejny pokazał fenomen siatkówki w Polsce,
 • „Sztorm Obywatelski”Up Foundation, która łączy inicjatywy obywatelskie oraz małe organizacje z samorządami, uczelniami i biznesem, umożliwiając społeczniczkom dostęp do pieniędzy, merytorycznej wiedzy i konkretnych narzędzi,
 • „Sztorm Ekologiczny”koalicja „Las jest nasz” – Pomorze Gdańskie – inicjatywa społeczna wielu środowisk, której celem jest ochrona przed dewastacją Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego oraz obszarów cennych przyrodniczo na Pomorzu,
 • „Sztorm Naukowy”lek. Ewa Pawłowska z Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego – twórczyni aplikacji Horus do wykrywania wznowy raka płuc,
 • „Sztorm Europejski – Infrastruktura”Fundacja Hospicyjna – za budowę i zakup wyposażenia Centrum Opieki Wytchnieniowej w Gdańsku, które oferuje zajęcia fizjoterapeutyczne i pomoc psychologiczną dla chorych i ich bliskich,
 • „Sztorm Europejski – Kapitał Ludzki”Fundacja Hospicyjna – za projekt „Opieka wytchnieniowa – domowa i stacjonarna”, którego celem była pomoc opiekunom osób niesamodzielnych poprzez czasowe zapewnienie opieki ich podopiecznym,
 • „Sztorm Urbanistyczny”Montownia – postoczniowa hala z ciekawą historią. Przestrzeń zabytkowej Montowni podzielona jest na część hotelowo-konferencyjną i tętniący życiem foodhall.
 
Wszyscy laureaci plebiscytu otrzymali statuetki zaprojektowane przez rzeźbiarkę Grażynę Tomaszewską-Sobko.
 
Podczas gali wręczono także nagrodę specjalną – Medal Karty Trójmiasta. To wyróżnienie za działania integrujące trójmiejską metropolię. Nagrodę otrzymał Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy, który w tym roku świętuje 50. urodziny i którego udziałowcem jest także Gdynia.
 
Tegoroczną galę rozdania nagród uświetniła grupa Tomasz Chyła Quintet.
 
Transmisję ceremonii można obejrzeć na YouTubie oraz Facebooku „Wyborczej Trójmiasto”.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
 • ikonaOpublikowano: 03.04.2024 13:19
 • ikona

  Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

 • ikonaZmodyfikowano: 03.04.2024 14:14
 • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Zobacz także