Społeczeństwo

Kaczki z policyjną obstawą

Policjanci pomogli kaczej rodzinie przejść bezpiecznie przez jezdnię. Fot. Pomorska Policja

Policjanci pomogli kaczej rodzinie przejść bezpiecznie przez jezdnię. Fot. Pomorska Policja

Czasem trzeba się oderwać od obowiązków, bo scenariusze pisane przez życie bywają nieprzewidywalne. Szczególnie, gdy w głównej roli występują zwierzęta. 

Podczas prowadzenia przez policję na gdyńskich Karwinach szkolenia z używania trybu DBC w laserowych miernikach prędkości (umożliwia on dokonywanie pomiaru odległości pomiędzy pojazdami) doszło do niecodziennej sytuacji. Pojawili się niespodziewani goście, którym trzeba było pomóc. To kacza mama i jej pociechy. 

Cała rodzinka postanowiła pokonać ruchliwą trasę, więc policjanci zrobili wszystko, by zapewnić zwierzakom bezpieczeństwo. Kacza mama i jej potomstwo w asyście policjanta przeszła wzdłuż jezdni, bezpiecznie docierając do celu. Filmik z tego wydarzenia stał się hitem w policyjnych social mediach, a sami mundurowi – w kontekście prowadzonego szkolenia – żartują, że na niezachowanie odległości wśród kaczej ekipy przymknęli oko i… tym razem obyło się bez mandatu. 

Pamiętaj o odległościach 

Przy okazji tej historii pomorska policja przypomina o przepisach dotyczących odległości pomiędzy pojazdami na autostradach i ekspresówkach. Odległość między pojazdami liczona w metrach ma wynosić co najmniej połowę prędkości wyrażonej w km/h, zatem: 

  • jeśli jedziemy 100 km/h – zachowujemy od poprzedzającego samochodu odległość co najmniej 50 metrów
  • jeśli jedziemy 140 km/h – minimalna odległość to 70 metrów

Pomorska policja życzy szerokiej, bezpiecznej drogi wszystkim jej użytkownikom.

  • ikonaOpublikowano: 21.05.2024 14:06
  • ikona

    Autor: Zygmunt Gołąb (z.golab@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 21.05.2024 14:49
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona

Zobacz także