Sport

300 odsłona Cyklicznego Biegu Śledzia

Uczestnicy Cyklicznego Biegu Śledzia // fot. mat.organizatora

Uczestnicy Cyklicznego Biegu Śledzia // fot. mat.organizatora

Już dziś, w środę 15 maja na bulwarze Nadmorskim obędzie się urodzinowy 300 Cykliczny Bieg Śledzia. Na to wydarzenie, zapraszamy wszystkich miłośników biegania! Jak co tydzień będzie to doskonała okazja do spotkań środowiska biegowego i sprawdzenia się na dystansie 10 kilometrów.

– Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że od tylu lat udaje nam się integrować społeczność biegową Gdyni i okolic,  motywować biegaczy amatorów do wspólnego uprawiania tego sportu, a także do bicia swoich rekordów życiowych. Cykliczny Bieg Śledzia to już dla wielu biegaczy środowa tradycja, którą kontynuują niezależnie od pory roku czy pogody – mówią Mirosława Augustyniak i Wojtek Czaykowski, koordynatorzy CBŚ.– Zapraszamy w najbliższą środę 15 maja. Spotykamy się  przy wiacie rowerowej obok wejścia na Plażę Gdynia Śródmieście, chwilę po 19:00, aby wpisać się na listę startową. Początek biegu o 19:30. Biegowo poświętujcie z nami 300 odsłonę Cyklicznego Biegu Śledzia! – podsumowują organizatorzy

Link do wydarzenia tutaj

– Cykliczny Bieg Śledzia to świetna inicjatywa biegowa, które na stałe wpisała się w kalendarz sportowy Gdyni. Entuzjaści biegania spotykają się regularnie od 2016 roku, a więc już od 7 lat,. Cotygodniowe zawody są przede wszystkim świetną okazją do wspólnych spotkań, integracji z nutką współzawodnictwa, a przede wszystkim czasem dobrej aktywnej zabawy na świeżym powietrzu. Co równie istotne, uczestnicy CBŚ regularnie uczestniczą w różnych akcjach charytatywnych  – podkreśla Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.
Uczestnicy Cyklicnzego Biegu Śledzia // fot. mat.organizatora
Uczestnicy na starcie Cyklicznego Biegu Śledzia // fot. mat.organizatora

Przypomnijmy, że koleżeński i darmowy bieg na dystansie 10 km, odbywa się w każdą środę  o 19:30 na bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego w Gdyni. Biegowa inicjatywa rozpoczęła się dokładnie 29 września 2016 r.. Pierwsze zawody przyciągnęły na start prawie 40 biegaczy. Pierwotnie wydarzenie odbywało się w czwartki, jednak od 2017 roku, narodziła się nowa tradycja organizowania Biegu Śledzia w środy. Dla zachowania historycznego oraz humorystycznego skrótu (CBŚ), nazwa Czwartkowy Bieg Śledzia zmieniona została na Cykliczny Bieg Śledzia. Organizatorom zależało na pozostaniu przy dawnym skrócie, a w nazwie nie mogło zabraknąć śledzi – symbolu Gdyni i żartobliwej nazwy mieszkańców naszego miasta. Ponadto w trakcie biegu zawodnicy mijają pomnik gdyńskich śledzi aż sześciokrotnie.

Uczestnicy Cyklicnzego Biegu Śledzia // fot. mat.organizatora
uczestnicy Cyklicznego Biegu Śledzia // fot. mat.organizatora

Wszystkich pasjonatów tej dyscypliny zachęcamy do dołączenia do tego wydarzenia. Jedynym kryterium udziału jest chęć pokonania dystansu 10 km, w różnorodnych warunkach pogodowych. Na mecie rezultaty są rzetelnie spisywane i zamieszczane w tabeli wyników, co pozwala na porównywanie swoich własnych czasów i bicie tzw. „życiówek”. Rekord trasy aktualnie wynosi 33:32 i ustanowił go Daniel Mikielski w 2023 r.

Cykliczny Bieg Śledzia odbywa się w każdą środę o godz. 19.30 w okolicach bulwaru Nadmorskiego. Start zlokalizowany jest przy wiacie rowerowej obok restauracji Cafe Del Mar blisko Klubu Marynarki Wojennej Riwiera, przy wejściu na plażę Gdynia Śródmieście. Bieg jest rozgrywany jest na dystansie 10 km, po płaskim terenie, świetny do rozwijania prędkości i osiągania dobrych wyników. Limit czasowy to aż 1,5 h.  Organizatorzy CBŚ, którymi są Mirosława Augustyniak  i Wojtek Czaykowski, zachęcają do przybycia kilka minut wcześniej w celu wpisania się na listę startową.

  • ikonaOpublikowano: 15.05.2024 10:35
  • ikona

    Autor: Dorota Matejczyk-Waletko (d.matejczyk-waletko@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 15.05.2024 10:44
  • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona