Sport

ABUS KIDS RACE – trwa rejestracja na kolarskie zawody

chłopiec jadący na rowerku biegowym

Emocje czekają nas na trasie oraz w miasteczku zawodów (fot. Wojciech Szymański/gdyniasport.pl)

Tradycyjnie imprezę CST MTB Gdynia Maraton poprzedzi rywalizacja dzieci i młodzieży, która będzie miała miejsce dzień przed głównymi zawodami, tj. 10 czerwca. Na najmłodszych uczestników zmagań czekają nowe trasy z podziałem na poziom trudności. Imprezę wspiera producent zabezpieczeń ABUS.


Emocje i bezpieczeństwo


Do kolarskiego święta w Gdyni coraz mniej czasu. Listy startowe zapełniają się fanami dwóch kółek w każdym wieku, którzy w drugi weekend czerwca pojawią się u stóp Polsat Plus Areny Gdynia by cieszyć się rywalizacją na swoich jednośladach. 

– Radość uczestników to dla nas najważniejszy punkt odniesienia, a nikt nie cieszy się tak, jak dzieci! Dlatego też przygotowanie zawodów dla tej grupy to nasze oczko w głowie – komentuje Dariusz Batek, dyrektor zawodów.

Dokładamy wszelkich starań, aby zawody były bezpieczne i pełne pozytywnych emocji. Kolejny rok z rzędu pomaga nam w tym sponsor tytularny wydarzenia – ABUS. Jest to niemiecki producent zabezpieczeń do domów, obiektów i jednośladów. O wyjątkowości oferty ABUS decyduje połączenie idealnych rozwiązań. Firma dokłada wielu starań aby produkty były niezawodne i trwałe oraz cechowały się maksymalną jakością obsługi.

Zabawy będzie bez liku, bowiem nie ograniczamy się wyłącznie do części sportowej. W miasteczku zawodów we współpracy z Air Space staną wielkie dmuchane zjeżdżalnie. Najmłodsi mogą liczyć na liczne nagrody od sponsora tytularnego, wejściówki do Jump City oraz niespodzianki od CST.

plakat wydarzenia

Kolarska frajda na dwóch poziomach trudności

Niezależnie od tego czy jeździsz rekreacyjnie czy masz już doświadczenie w klubie kolarskim – każdy w gdyńskich zawodach znajdzie coś dla siebie.
Najmłodsi uczestnicy w wieku do 6 lat wystartują w przejeździe Malucha po parkingu na dystansie 400 metrów (kliknij i zobacz trasę). Nie mierzymy czasu – tu liczą się wyłącznie pozytywne wrażenia. Starty odbędą się falowo, a w trakcie pokonywania trasy w celu zabezpieczenia i ewentualnej pomocy w pokonaniu dystansu towarzyszyć powinien opiekun.

przytulający się chłopiec z dziewczynką na tle ścianki

(fot. Wojciech Szymański/gdyniasport.pl)

Starsi zawodnicy uczestniczący w rywalizacji będą mieli do wyboru 2 poziomy trudności FUN (kliknij i zobacz trasę) i PRO (kliknij i zobacz trasę). Biorąc udział w rywalizacji PRO należy wziąć pod uwagę, że będzie to trasa o podwyższonym poziomie trudności. Wyścigi zostaną rozegrane w 5 kategoriach wiekowych, w których uczestnicy będą mieli do pokonania od 1 do 4 pętli. Każda odpowiednio na dystansach:

Kategorie FUN (na płaskiej trasie):

 • 1 pętla 1,62 km FUN – dzieci w wieku 7-8 lat,
 • 2 pętle 1,62 km (3,24 km) FUN – dzieci w wieku 9-10 lat,
 • 3 pętle 1,62 km (4,86 km) FUN – dzieci w wieku 11-12 lat (ŻAK),
 • 4 pętle 1,62 km (6,48 km) FUN – dzieci w wieku 13-14 lat (MŁODZIK).
Kategorie PRO (na trasie podwyższonym poziomie trudności):
 • 1 pętla 2,8 km PRO – dzieci w wieku 9-10 lat,
 • 2 pętle 2,8 km (5,6 km) PRO – dzieci w wieku 11-12 lat (ŻAK),
 • 3 pętle 2,8 km (8,4 km) PRO – wiek 13-14 lat (MŁODZIK),
 • 4 pętle 2,8 km (11,2 km) PRO – wiek 15-16 lat (JUNIOR/JUNIOR MŁODSZY).

zawodnicy na linii startu

(fot. Wojciech Szymański/gdyniasport.pl)

– Każdy wyścig to świetny moment, aby nabyć doświadczenie, którego nie da się wytrenować – komentuje Agnieszka Patoka, zawodniczka, instruktorka kolarstwa, szefowa szkółki i autorka platformy edukacyjnej dla dzieci „Rowerowe Lekcje”. – Serdecznie zapraszam dzieci nietrenujące oraz wszystkie lokalne kluby, których w ostatnich latach przybyło jak grzybów po deszczu – dodaje ambasadorka CST POLAND.


Na wszystkich uczestników czekają bogate pakiety startowe. Każdy zawodnik na mecie otrzyma pamiątkowy medal. Na najszybszych czekają puchary za zajęcie od I do V miejsca w poszczególnych klasyfikacjach.

Zapisy i terminy

Czas do 18. edycji gdyńskiego maratonu MTB zbliża się nieubłaganie. Rejestracja trwa i nie warto zwlekać do końca! Na zawodników czekają zupełnie zmieniona strona internetowa www.mtbgdyniamaraton.pl oraz nowy system rejestracji. Swój akces do tegorocznych zawodów można zgłosić szybko i wygodnie dzięki platformie www.slotmarket.pl.

Harmonogram godzinowy wydarzenia:
 • 9.00 – przejazd Maluchów,
 • 9.40 – FUN 7-8 lat,
 • 10.00 – FUN 9-10 lat,
 • ~10.30 – dekoracje FUN (7-8 lat, 9-10 lat),
 • 10.30 – FUN 11-12 lat,
 • 11.00 – FUN 13-14 lat,
 • ~11.40 – dekoracje FUN (11-12 lat, 13-14 lat),
 • 11.30 – start wszystkich zawodników PRO,
 • 12.30 – dekoracje wszystkich zawodników PRO.
Odbiór pakietów startowych możliwy będzie w biurze zawodów 9 czerwca w godzinach 15.00-20.00 i 10 czerwca od godziny 7.00 do 30 min. przed każdym startem.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie B-Active.

ikona