Sport

Turniej „Aktywna Plaża 2024” odbędzie się w lipcu

zawodniczka w trakcie serwisu

W lipcu odbędzie się już 4. edycja turnieju organizowanego przez Gdyńskie Centrum Sportu (fot. Jan Rusek)

Od 19 do 21 lipca odbędzie się siatkarski turniej „Aktywna Plaża”. To będzie 4. edycja zawodów organizowanych przez Gdyńskie Centrum Sportu.


Siatkarski turniej plażowy powróci do plażowego centrum miasta w pełnej krasie. Już dziś warto zapisać sobie w kalendarzu trzeci weekend lipca. Turniej będzie trwał trzy dni, a rywalizację tradycyjnie rozpoczną najmłodsi uczestnicy kategorii U13 i U15. Zawody w kategorii Open odbędą się w sobotę i niedzielę.


zawodnicy przybijający sobie żółwika po wygranej akcjiW zawodach przewidziane są kategorie U13, U15 i open kobiet i mężczyzn (fot. Jan Rusek)

– Zachęcam do tego, by już dziś zarezerwować sobie czas w przedostatni weekend lipca. Kolejna edycja naszego turnieju, który stał się obowiązkowym punktem dla wielu miłośników siatkówki plażowej, z pewnością nie zawiedzie zarówno nowych uczestników, jak i okaże się atrakcyjna dla stałych bywalców – zaprasza Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu.


plaża w trakcie rozgrywekTurniej tradycyjnie zostanie zorganizowany w plażwym centrum miasta – plaży Śrómieście (fot. Gdyńskie Centrum Sportu)

W poprzedniej edycji zawodów – Aktywna Plaża Porsche Centrum Sopot 2023 – wzięło udział ponad sto dwuosobowych drużyn. W turnieju głównym kobiet, po emocjonującej walce, wygrała para Chyła – Wołoszyn. Wśród mężczyzn zwyciężyła para w składzie Ilewicz – Wołoszuk.

  • ikonaOpublikowano: 22.05.2024 09:43
  • ikona

    Autor: Marek Urbaniak (m.urbaniak@gdyniasport.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 22.05.2024 16:06
  • ikonaZmodyfikował: Redakcja portalu Gdynia.pl
ikona