Sport

I Bieg na Donas

I Bieg na Donas, na zdjęciu wieża widokowa na górze Donas //fot. #dzielnice w Gdyni

I Bieg na Donas, na zdjęciu wieża widokowa na górze Donas //fot. #dzielnice w Gdyni

23 września Rada Dzielnicy Dąbrowa zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na I Bieg na Donas. Dla miłośników sportu przewidziano osiem biegów na dystansach od 100 metrów do 5 km. Na mecie na uczestników czekały będą medale.

– Rada Dzielnicy Dąbrowa od kilku lat zachęca społeczność dzielnicy i miasta Gdyni do aktywności sportowej poprzez organizację biegów dla dzieci i młodzieży. W tym roku nowością jest Bieg na górę Donas, podczas którego odbędą się zmagania dla dorosłych z pomiarem czasu na dystansie 5 km. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy – mówi Bartosz Grube, radny Dzielnicy Dąbrowa.

– Cieszy mnie fakt, iż w gdyńskim kalendarzu sportowym pojawiają się nowe imprezy dla amatorów biegania, w szczególności takie, w których startować mogą osoby w każdym wieku. W I Biegu na Donas na Leśnej Polanie zmierzą się bowiem dzieci i młodzież, a dorośli będą mieli okazję sprawdzić się w prawdziwie terenowych warunkach kierując się na znajdującą na wysokości 206 m n.p.m. wieżę widokową – podkreśla Przemysław Dalecki, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Wydarzenie odbędzie się w sobotę 23 września na Leśnej Polanie w Gdyni Dąbrowie, tu także mieściło się będzie biuro zawodów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy do 20 września za pośrednictwem strony:https://elektronicznezapisy.pl/event/8863/strona.html, a także w miarę wolnych miejsc w dniu imprezy, w biurze zawodów do 20 minut przed każdą wyznaczoną godziną startu danej kategorii wiekowej.

Program zawodów, kategorie, dystanse:

Biegi na Polanie:
 • 10:00 Bieg z Rodzicem dla Najmłodszych – 100m
 • 10:10 Bieg dla Dzieci do 4 lat – 100m
 • 10:25 Bieg dla Dzieci 5-6 lat – 200m
 • 10:45 Bieg dla Dzieci 7-8 lat – 300m
 • 11:00 Bieg dla Dzieci 9-10 lat – 600m
 • 11:20 Bieg dla Dzieci 11-13 lat – 600m
 • 11.40 Bieg dla Młodzieży 14-17 lat – 900m

W biegach na Polanie mogą brać udział dzieci i młodzież bez przeciwwskazań lekarskich do uprawiania sportu wytrzymałościowego, w zawodach można wystartować tylko w jednym biegu, w kategorii zgodnej z rokiem urodzenia zawodnika.

Bieg na Donas:

 • 12:00 Bieg terenowy dla Dorosłych od 18 lat – 5km

W 5 kilometrowym Biegu na Donas mogą brać udział dorośli, którzy ukończyli 18 lat.
Bieg rozgrywany będzie w terenie leśnym, pofałdowanym, ze sporymi przewyższeniami, trasa prowadzić będzie leśnymi drogami i ścieżkami, co wiąże się z pewnymi trudnościami w pokonywaniu trasy (wystające korzenie). Do startu w tym biegu zostaną dopuszczone wyłącznie osoby, które złożą podpisane własnoręcznie oświadczenie o zdolności do udziału w biegu. Obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny, w biegu przewidziany jest pomiar czasu, zawodnicy będą biegali z chipami.

Każdy pełnoprawny uczestnik biegu otrzyma pamiątkowy medal na mecie, natomiast pierwsze trójki w każdej kategorii z wyjątkiem Biegu z Rodzicem dla Najmłodszych otrzymają puchary. Nagradzanie najlepszych będzie następowało bezpośrednio po poszczególnych biegach.

Organizator w dniu imprezy zapewnia ograniczoną liczbę medali, zgodną z zapisami do 20.09.2023r. Pozostałe osoby, które nie otrzymają medali w dniu zawodów będą mogły je odebrać w późniejszym terminie w Biurze Rady Dzielnicy Dąbrowa ul. Wiczlińska 33.

Organizatorami wydarzenia są Rada Dzielnicy Dąbrowa i Pomorski Okręgowy Związek Orientacji Sportowej.

Przypominamy, że równolegle można zapisywać się do Biegu Niepodległości, który odbędzie się 11 listopada.

plakat do wydarzenia I Bieg na Donas

 • ikonaOpublikowano: 13.09.2023 08:23
 • ikona

  Autor: Dorota Matejczyk-Waletko (d.matejczyk-waletko@gdynia.pl)

 • ikonaZmodyfikowano: 13.09.2023 09:29
 • ikonaZmodyfikował: Agnieszka Janowicz
ikona