Koncerty

Ladies’ Jazz Festival 2024: Stacey Kent

XX Ladies’ Jazz Festival: Stacey Kent

ikona Teatr Muzyczny - Gdynia, Pl. Grunwaldzki 1

ikona Koncerty

ikona Płatny, kup bilety

Stacey Kent pierwszą z gwiazd festiwalu Jublieuszowy XX Ladies’ Jazz Festival!


Stacey Kent to niezaprzeczalnie gwiazda Ladies’ Jazz Festival. Jej nie tylko polska, ale i światowa kariera ruszyła z kopyta od koncertu na pierwszym Ladies’ Jazz Festival w Gdyni w 2005 roku: kontrakt z Blue Note, nominacje do Grammy, tytuły i nagrody dla niej samej, dla jej kolejnych płyt, piosenek, mnogość koncertów w najważniejszych salach koncertowych świata. Na samym Ladies’ Jazz Festival gościła trzykrotnie, za każdym razem w innej formule, w innej sali koncertowej, za każdym razem wzbudzając zasłużone zachwyty nad głosem, możliwościami interpretacyjnymi, klimatem utworów, tekstami.

Od początku koncertuje z mężem, saksofonistą Jimem Tomlisonem. Prócz swoich własnych albumów okrasza też kolejne płyty Jima i tam także zostawia cudowne perły jak choćby jej pamiętna interpretacja Gentle Rain.

Stacey śpiewa po angielsku, francusku, włosku i portugalsku. I każdy z tych języków zna, uczyła się by lepiej wiedzieć i czuć o czym śpiewa, by pełniej te pieśni interpretować. Nie dziwią więc sukcesy Stacey w Brazylii, Francji, Włoszech. Nie dziwi jej status gwiazdy na całym świecie.

W tych dniach jej dyskografia powiększyła się o rewelacyjny album Summer Me, Winter Me. Jeśli jeszcze do tej pory nie poznali jej Państwo, to uprzedzamy, to uzależnia, a przeżycia z jej koncertu pozostają na całe życie.

Bilety dostępne są na stronie ladiesjazzfestival.pl oraz w serwisach Ebilet, Eventim, biletyna i interticket.

  • ikonaOpublikowano: 02.01.2024 14:35
  • ikona

    Autor: Paweł Jałoszewski (p.jaloszewski@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 11.04.2024 13:22
  • ikonaZmodyfikował: Paweł Jałoszewski
ikona