Cykl "Modernizm w Europie - modernizm w Gdyni"

Spotkanie promocyjne i prelekcja „Nowe życie budynków portowych w Gdyni i na świecie”

fragment książki

fragment książki

Z okazji zbliżającego się Święta Gdyni zapraszamy na spotkanie promocyjne poświęcone najnowszej publikacji pt. „Architektura XX wieku jej ochrona i konserwacja w Gdyni i w Europie”. Książka zawiera około 30 bogato ilustrowanych, niepublikowanych wcześniej artykułów na temat różnych kwestii dotyczących architektury modernistycznej (w tym architektury Gdyni), przygotowanych przez uczestników konferencji „Modernizm w Europie – modernizm w Gdyni.”, która odbyła się w Gdyni w 2016 r.
 
Spotkanie odbędzie się w czwartek, 7 lutego br. o godz. 16:00 w Miejskiej Informacji Turystycznej w Gdyni, ul. 10 Lutego 24 (parter, wejście bezpośrednio od ulicy).
 
Promocji towarzyszyć będzie prelekcja pt. „Nowe życie budynków portowych w Gdyni i na świecie”, którą przedstawi dr inż. arch. Anna Orchowska-Smolińska.

Dr inż. arch. Anna Orchowska-Smolińska jest dyplomowanym architektem, absolwentką Politechniki Gdańskiej, z kilkunastoletnim doświadczeniem w projektowaniu i nadzorowaniu inwestycji architektonicznych. Równolegle z praktyką projektową, prowadzi działalność dydaktyczną i naukową na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Pośród jej głównych zainteresowań naukowych, obok badań i ochrony dziedzictwa kulturowego architektury i urbanistyki okresu modernizmu, znalazły się zagadnienia związane z przemysłową architekturą zespołu zabudowy portu gdyńskiego, któremu poświęciła swoją rozprawę doktorską. Współautorka koncepcji rewaloryzacji konserwatorskiej Dworca Morskiego w Gdyni, obecnej siedziby Muzeum Emigracji. 

okładka książki

Bezpośrednio po spotkaniu książkę można będzie kupić w promocyjnej cenie 50 zł. Cały czas będzie dostępna w Miejskiej Informacji Turystycznej, ul. 10 Lutego 24 (tel. 58 622 37 66, gcit@gdynia.pl) w regularnej cenie 60 zł. Publikację wydał Urząd Miasta Gdyni we współpracy naukowej z Wydziałem Architektury Politechniki Gdańskiej.

  • ikonaOpublikowano: 05.02.2019 10:53
  • ikona

    Autor: Celina Łozowska (c.lozowska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 05.02.2019 14:39
  • ikonaZmodyfikował: Celina Łozowska
ikona