Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji) Uwaga! Na estakadzie Kwiatkowskiego, w kierunku obwodnicy, na wysokości ulicy Morskiej, miała miejsce awaria dylatacji jezdni. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. (Więcej informacji)
Nauka

Edukacja przyszłości – Microsoft EduDay 2021

Jak będzie wyglądać edukacja w przyszłości? Możecie się tego dowiedzieć podczas tegorocznej edycji Microsoft EduDay z udziałem gdyńskiego ZSO nr 8 // materiały Microsoft EduDay

Jak będzie wyglądać edukacja w przyszłości? Możecie się tego dowiedzieć podczas tegorocznej edycji Microsoft EduDay z udziałem gdyńskiego ZSO nr 8 // materiały Microsoft EduDay

09.06.2021 r.

Jak będzie wyglądać edukacja w przyszłości? Możecie się tego dowiedzieć podczas tegorocznej edycji Microsoft EduDay. Wystarczy obejrzeć on-line dzisiejszy reportaż z życia gdyńskiej szkoły – ZSO nr 8.

 
- Gdyński ZSO nr 8 jest flagową placówką Microsoftu nastawioną na kreatywną współpracę z uczniami i dobre relacje między nauczycielami. To bardzo ważne, że szkoła kształci i inspiruje z wykorzystaniem innowacyjnych rozwiązań technologicznych i pedagogicznych – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia – Docenili to także organizatorzy Microsoft EduDay. W tegorocznej edycji wybrali gdyńską placówkę jako przykład dobrych praktyk dla edukacji. Każdy, kto związany jest z oświatą może z niej czerpać inspiracje. Zachęcam do obejrzenia reportażu.
 
Microsoft EduDay to coroczne wydarzenie dla edukacji, w czasie którego pokazane są inspiracje i dobre praktyki z Polski i świata. W tym roku zobaczymy jak w praktyce wykorzystana jest nowoczesna technologia w każdym obszarze życia Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni - Microsoft Showcase School.
 
- Żyjemy dzisiaj w świecie, w którym znajomość nowoczesnych technologii jest potrzebna właściwie w każdym obszarze. Nowe rozwiązania, również w edukacji, z pewnością będą wykorzystywały zdobycze cyfryzacji. Nauczyciele i uczniowie muszą być na to gotowi - mówi Cecylia Szymańska, dyrektor ds. Edukacji w polskim oddziale Microsoft – Podczas Microsoft EduDay staramy się pokazać dobre praktyki wykorzystania nowych technologii w rozwoju kompetencji cyfrowych. Tegoroczna edycja będzie wydarzeniem w formule telewizji śniadaniowej. Poprowadzi je Marcin Prokop.
 
Microsoft EduDay 2021 składa się z wielu różnorodnych krótkich nagrań, a także pięciu paneli tematycznych. W czasie wydarzenia zobaczymy praktyczne wskazówki wykorzystania nowoczesnej technologii. Dowiemy się jak wpływa ona na zarządzanie szkołą, proces dydaktyczny, współpracę pedagogów, budowanie społeczności szkolnej i realizację projektów.
 
- Naszą szkołę odwiedził pod koniec maja Marcin Prokop, dziennikarz i prezenter telewizyjny. Jego przewodnikami po nowoczesnej edukacji byli wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz, 20 nauczycieli i ponad 20 uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdyni. Dzisiejszy reportaż to zapis z tego spotkania. Wystąpią w nim również dyrektorzy innych szkół – dodaje Witold Chudyszewicz, dyrektor ZSO nr 8.
 
Cyfrowa szkoła, przepis na skuteczną transformację, standaryzacja technologii, kompetencje przyszłości, komfort pracy nauczycieli i edukacji uczniów – to tylko wybrane tematy, o których opowiedzą nauczyciele, dyrektorzy, ale też i uczniowie. Równocześnie przeniesiemy się dużo dalej – do wizji szkoły przyszłości, w której technologia jest stałym elementem nauki, rozwoju uczniów i nauczycieli, komunikacji i współpracy, budowania społeczności i zarządzania szkołą.
 
Wydarzenie odbędzie się on-line na platformie Microsoft Teams Live Events. Start 9 czerwca punktualnie o godz. 15.00. Szczegóły na stronie: Spotkanie online o edukacji przyszłości. Już 9 czerwca! (microsoft.com)
 
Reportaż będzie również dostępny na stronie ZSO nr 8 i Gdynia.pl w zakładce Nauka w terminie późniejszym.
  • Uczestnicy nagrań reportażu Microsoft EduDay 2021 wraz z prowadzącym Marcinem Prokopem na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gdyni
  • Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni i Cecylia Szymańska,  Industry Senior Manager Education at Microsoft,podczas nagrań reportażu w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Gdyni