Nauka

Gdynia Samorządowym Liderem Edukacji 2020!

Wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz z, przyznanym Gdyni, certyfikatem

Wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz z, przyznanym Gdyni, certyfikatem "Samorządowego Lidera Edukacji 2018" // fot. materiały prasowe

29.12.2020 r.

Za prowadzenie lokalnej polityki edukacyjnej w sposób wzorcowy Gdynia po raz piąty została uhonorowana tytułem Samorządowego Lidera Edukacji.


Tytuł przyznano w jubileuszowej X edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”. Certyfikat przyznano za prowadzenie lokalnej polityki edukacyjnej w sposób wzorcowy: nowoczesny, innowacyjny, zgodny z potrzebami interesariuszy jednostki samorządu terytorialnego, z uwzględnieniem aktualnych potrzeb demograficznych, kulturowych, gospodarczych i społecznych.

– Strategicznie inwestujemy w gdyńską edukację nie dla nagród, ale aby zapewniać dzieciom i młodzieży z Gdyni dostęp do oświaty na światowym poziomie. Cieszy mnie jednak, że gdyńskie osiągnięcia zostały docenione w ogólnopolskim konkursie – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – To, że nasze miasto może od lat szczycić się tytułem Samorządowego Lidera Edukacji to wielka zasługa wszystkich osób na co dzień kreujących wyjątkowe środowisko edukacyjne: nauczycieli, dyrektorów placówek oraz pracowników administracji i obsługi. To dzięki nim uczniowie mogą nie tylko uzyskiwać wyjątkowe wyniki potwierdzane podczas zewnętrznych egzaminów, ale przede wszystkim rozwijać się, poszerzać horyzonty i śmiało patrzeć w przyszłość. Wyróżnienie jest dla miasta szczególnie ważne teraz, kiedy zmniejszający się procentowy udział subwencji z budżetu państwa w finansowaniu oświaty stawia polskie samorządy, w tym również Gdynię, w coraz trudniejszej sytuacji.

Zaszczytnym tytułem Samorządowego Lidera Edukacji Gdynia po raz pierwszy została nagrodzona za swoje osiągnięcia w 2013 r. Dzięki kolejnym sukcesom nasze miasto otrzymało go jeszcze w 2017, 2018 i 2019 roku.

Oficjalne uhonorowanie laureatów odbędzie się podczas gali finałowej konkursu „Samorządowy Lider Edukacji”. Jej termin zostanie ustalony, kiedy pozwoli na to sytuacja epidemiczna. Uroczystość jest planowana w 2021 roku w formie uroczystego koncertu z okazji 30-lecia Samorządu Terytorialnego.