Nauka

Informator pomoże ósmoklasistom w wyborze szkoły

Informator pomoże ósmoklasistom w wyborze szkoły

Informator pomoże ósmoklasistom w wyborze szkoły

Ósmoklasiści przygotowują się do wyboru szkoły ponadpodstawowej. Pomoże im w tym informator, który jest kompendium wiedzy o ofercie edukacyjnej gdyńskich placówek oświatowych. W publikacji można znaleźć charakterystykę poszczególnych szkół ponadpodstawowych, opisy oddziałów i pozalekcyjnych aktywności oraz charakterystyki zawodów.

– Wybór szkoły ponadpodstawowej to jedna z pierwszych ważnych decyzji w życiu każdej osoby – mówi Bartosz Bartoszewicz, wiceprezydent Gdyni ds. jakości życia. – Z tą myślą przygotowaliśmy informator zawierający ofertę edukacyjną skierowaną do uczniów stojących u progu wyboru nowej ścieżki edukacyjnej. To doskonały przewodnik po bogatej ofercie gdyńskich szkół. Różnorodne profile klas oraz bogata paleta zawodów z pewnością pozwolą rozwijać pasje i zainteresowania, co będzie miało wpływ na dalszą ścieżkę edukacyjną a w przyszłości na karierę zawodową. Jestem przekonany, że w gdyńskiej szkole jest klasa o wymarzonym profilu i zawodzie, w której nauka będzie nie tylko kolejnym szczeblem edukacji, ale także realizacją planu, jakim jest zdobycie upragnionego zawodu.

Informator to kompendium wiedzy o ofercie edukacyjnej gdyńskich szkół ponadpodstawowych. Na 94 stronach znajdziemy charakterystykę gdyńskich szkół ponadpodstawowych, szczegółowy opis oddziałów, pozalekcyjne aktywności oraz charakterystyki zawodów. Są tam również zamieszczone informacje o kursach zawodowych, przeliczaniu ocen na punkty czy też możliwości skorzystania ze wsparcia doradcy zawodowego. 

Dodajmy, że uczniów wybierających szkołę ponadpodstawową nie obowiązuje rejonizacja. Oznacza to, że mogą wybrać dowolną szkołę średnią, czy to w miejscu swojego zamieszkania, czy poza nim.
W celu ułatwienia procesu rekrutacji zniesiony został limit ilości szkół jakie mogą w tym roku wybrać uczniowie. Dlatego w tym roku w Gdyni uczniowie mogą wybrać wszystkie szkoły, a w nich dowolną liczbę oddziałów.
 
Zachęcamy do przejrzenia informatora, który znajduje się pod LINKIEM

  • ikonaOpublikowano: 05.04.2023 08:00
  • ikona

    Autor: Sylwia Szumielewicz - Tobiasz (s.szumielewicz@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 05.04.2023 16:33
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona