Nauka

Rusza nabór elektroniczny do szkół średnich

Rusza nabór elektroniczny do szkół średnich

Rusza nabór elektroniczny do szkół średnich

09.05.2019 r.

Rekrutacja do gdyńskich szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2019/2020 przeprowadzona jest w formie elektronicznej w terminie od 13 maja 2019 r. od godz. 8.00 do 18 czerwca 2019 r. do godz.15.00. Kuratorium w Gdańsku dało kandydatom dodatkowy dzień na zmianę wyboru preferencji - 19 czerwca w godz. 8.00-15.00. Aby tego dokonać należy zgłosić się do szkoły pierwszego wyboru z prośbą o anulowanie akceptacji wniosku. Kuratorium w Gdańsku dało kandydatom dodatkowy dzień na zmianę wyboru preferencji - 19 czerwca w godz. 8.00-15.00. Aby tego dokonać należy zgłosić się do szkoły pierwszego wyboru z prośbą o anulowanie akceptacji wniosku.

Kandydat rejestruje się w systemie na stronie: https://nabor-pomorze.edu.com.pl/
Kandydat spoza Gdyni zakłada indywidualne konto dostępu do systemu (samodzielnie lub z pomocą szkoły pierwszego wyboru), a następnie wprowadza swoje dane osobowe.


 
Zachęcamy do zapoznania się z treścią podręcznika dla kandydata szkoły podstawowej oraz dla kandydata szkoły ponadgimnazjalnej.

Wszelkie informacje dotyczące oferty edukacyjnej, terminów czy sposobu przeliczania ocen na punkty dostępne są w broszurze poniżej.

Broszura Ministerstwa Edukacji Narodowej - nabór do szkół średnich na rok szkolny 2019/2020

Harmonogram czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz w postępowaniu uzupełniającym dla kandydatów do szkół ponadpodstawowych, ponadgimnazjalnych, szkół podstawowych dla dorosłych oraz liceów ogólnokształcących dla dorosłych w województwie pomorskim na rok szkolny 2019/2020 przekazujemy w załącznikach poniżej.

Uwaga!

Zmiana wyboru preferencji przez kandydata możliwa jest do 18 czerwca w przypadku gdy:
 
- szkoła pierwszego wyboru nie zaakceptowała w systemie naboru elektronicznego wniosku dostarczonego przez kandydata do szkoły,

- kandydat nie dostarczy do szkoły pierwszego wyboru wygenerowanego z systemu elektronicznego wniosku do szkoły – do czasu dostarczenia wniosku do szkoły kandydat może dokonywać zmiany preferencji,

- szkoła pierwszego wyboru zaakceptowała wniosek w systemie naboru elektronicznego – w takiej sytuacji należy zgłosić się do szkoły pierwszego wyboru, by anulowała akceptację wniosku.

Kuratorium w Gdańsku dało kandydatom dodatkowy dzień na zmianę wyboru preferencji 19 czerwca w godz. 8.00-15.00. Aby tego dokonać należy zgłosić się do szkoły pierwszego wyboru z prośbą o anulowanie akceptacji wniosku.