Nauka

"Od szkolniaka do żaka” - najlepsi z Gdyni

Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość
7 maja 2018 roku na Politechnice Gdańskiej odbył się trzeci (końcowy) etap czwartej edycji konkursu matematycznego "Od szkolniaka do żaka" organizowanego przez Centrum Nauczania Matematyki i Kształcenia na Odległość.

Do finału przystąpiło 43 spośród 274 uczniów z 40 szkół podstawowych i 19 szkół z klasami gimnazjalnymi. Uczestnicy przez 60 minut zmagali się z zadaniami matematycznymi, przygotowanymi przez nauczycieli akademickich, polegając tylko i wyłącznie na własnej wiedzy i umiejętnościach. Poziom konkursu był bardzo wysoki i wyrównany. W kategorii szkół podstawowych I miejsce zajął Olaf Targowski ze szkoły Podstawowej nr 47 w Gdyni, a w kategorii gimnazjów zwyciężyli Marianna Gołębiewska i Mateusz Scharmach z Gimnazjum nr 24 w Gdyni. III miejsce zajęła Justyna Palikowska także z Gimnazjum nr 24.

W kategorii klas podstawowych ponad 60%  finalistów konkursu uzyskało wynik powyżej 80%, a w kategorii klas gimnazjalnych ponad 70% finalistów uzyskało wynik powyżej 80%. Komisja Konkursowa wyłoniła 6 laureatów – trzech spośród uczniów szkół podstawowych, którzy zajęli  odpowiednio pierwsze, drugi i trzecie miejsce i trzech spośród uczniów klas gimnazjalnych, z których dwaj zajęli pierwsze miejsce, a jeden trzecie. Ogłoszenie wyników połączone z wręczeniem nagród i dyplomów nastąpiło 14 maja 2018 r. na uroczystym podsumowaniu, które odbyło się w Sali Senatu Politechniki Gdańskiej. Sponsorem nagród dla laureatów była firma Intel Technology Poland Sp. z o.o