Nauka

Poznaj tajniki nauki na UM w Gdyni

Kolaż (od lewej): zdj. studentów UMG i plakat projektu „Zwiadowcy na UMG. Odkryj tajemnice nauki” // mat. prasowe UMG

Kolaż (od lewej): zdj. studentów UMG i plakat projektu „Zwiadowcy na UMG. Odkryj tajemnice nauki” // mat. prasowe UMG

Uniwersytet Morski w Gdyni postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom uczniów szkół średnich, którzy zastanawiają się nad wyborem kierunków studiów. W tym celu na uczelni powstał projekt „Zwiadowcy na UMG. Odkryj tajemnice nauki”. Pierwsze tajniki wiedzy zostaną ujawnione podczas spotkania 28 stycznia.

 
Podjęcie decyzji o wyborze kierunku studiów to dla młodych ludzi często prawdziwy dylemat. Dlatego wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, Uniwersytet Morski w Gdyni przygotował projekt „Zwiadowcy na UMG. Odkryj tajemnice nauki”. Na czym on dokładnie polega? Na cyklu spotkań, które będą dostępne zarówno stacjonarnie jak i online. Wykłady będą się odbywały na uczelni w historycznej auli im. T. Meissnera, a ćwiczenia w nowoczesnych laboratoriach i we wnętrze statku badawczego.
 
Podczas trwania projektu, czyli od stycznia do kwietnia, wydziały: Nawigacyjny, Mechaniczny, Elektryczny oraz Zarządzania i Nauk o Jakości będą prezentować najciekawsze tematy badawcze ze swoich dziedzin.

Uczniowie będą mieli okazję m.in. posłuchać, jak nawigator radzi sobie z zagrożeniami czyhającymi na morzu, dowiedzieć się, co bada się w laboratorium tribologii, jak półprzewodnikowe źródła światła ułatwiają życie lub sprawdzić siłę uścisku własnej dłoni.

Młodzież – wspólnie z wykładowcami – będzie odkrywać tajemnice nauki, dowie się, dlaczego warto studiować na Uniwersytecie Morskim w Gdyni, pozna ofertę nowoczesnej biblioteki i przede wszystkim z pierwszej ręki dowie się wszystkiego o studiach na uczelni morskiej.

Na zajęcia stacjonarne obowiązują zapisy. Można to zrobić mailowo: j.strzep@bg.umg.edu.pl lub telefonicznie: 58 558 62 45. Wykłady będą dostępne dla wszystkich online na kanale YouTube Uniwersytetu Morskiego.
 

Zostań zwiadowcą na UMG – terminy spotkań:


  • 28 stycznia o godz. 11:00 – wykład „Przyszłość portów morskich – perspektywy i trendy rozwoju”. Prowadzący dr inż. Adam Kaizer. Uwaga, w tym terminie nie ma już wolnych miejsc na zajęcia stacjonarne!
  • 28 stycznia o godz. 11:30 – wykład „Rejony trudne nawigacyjnie”. Prowadzący mgr inż. kpt. ż.w. Paweł KołakowskiUwaga, w tym terminie nie ma już wolnych miejsc na zajęcia stacjonarne!
  • 11 lutego o godz. 11:00 – wykład „Inteligentne oleje smarne” (uwaga, spotkanie odbędzie sie tylko online).
  • marzec – wykład „Półprzewodnikowe źródła światła”.
  • kwiecień – wykład „Zdrowe odżywianie”.
 
Więcej informacji znajduje się:


Organizatorem zajęć jest Biblioteka Główna im. kpt. ż.w. Karola Olgierda Borchardta Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Projekt został dofinansowany w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki” Ministra Edukacji i Nauki.

  • ikonaOpublikowano: 14.01.2022 10:00
  • ikona

    Autor: Magdalena Śliżewska (m.slizewska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 09.02.2022 09:11
  • ikonaZmodyfikował: Magdalena Śliżewska
ikona